TAG Heuer Monza Chrono Calibre 36

TAG Heuer Monza Chrono Calibre 36

Tag Heuer

TAG Heuer Monza Chrono Calibre 36: reedice legendárního chronografu přichází

TAG Heuer a nedávná výstava v Basileji, to nebyl jen úchvatný koncept Mikrotimer s úžasnou přesností nebo vintážní edice legendární řady Carrera. K vidění byla i limitovaná verze známého modelu Monza, který se poslední reedice dočkal začátkem třetího tisíciletí.

Ačkoli u TAG Heuer umí mechanické chronografy s přesností až 1/1000 sekundy, u většiny modelů se s nimi pochopitelně nesetkáme. Vždyť kalibr, který je schopen jednotku času rozsekat na tisíc dílů, je zatím jen konceptem a jeho vývoj (zejména zkoušení různých materiálů na ty nejvíce namáhané díly kalibru) stále pokračuje.

Model Mikrograph s přesností desetkrát menší bude také limitovanou edicí s cenou okolo 50 000 USD, celkem je v plánu výroba 150 kusů těchto hodinek během tří let. Podobně Calibre 360, jejichž integrovaný modul chronografu měřil s přesností 1/100 sekundy, nebyl právě masovou záležitostí.

Nejvyšší "běžné" modely značky se tak pyšní kalibrem 36, který je obdobou strojku Zenith El Primero Striking  1/10s, a má tak i stejnou přesnost. Po tomto strojku hodináři značky sáhli i v případě limitované re-edice modelu Monza. Název opět připomíná, jak moc je TAG Heuer spjata se závody rychlých kol.

Nepřehlédněte  Heuer Carrera s podpisem Hiroshi Fujiwary slaví 55 let existence modelu

Monza jsou na světě téměř 80 let

Vůbec první Heuer Monza byly představeny v třicátých letech minulého století, kdy překvapily kulatým ciferníkem a poduškovitým ocelovým pouzdrem. Tento tehdy neobvyklý tvar reflektoval zaoblení slavného italského okruhu Autodromo Nazionale Monza, po kterém jsou hodinky pojmenovány (nejrychlejší závodní okruh italské Grand Prix).

Světlý ciferník je na deseti pozicích zdoben arabskými číslicemi, na které se upínají ručky s modrým ohraničením. I těm se dostalo materiálu SuperLuminova, takže je zajištěna dobrá čitelnost i za šera.

TAG Heuer Monza Chrono Calibre 36

U trojky je minutový sčítač chronografu, naproti pak na subciferníku rotuje mimostředná sekundovka. Také tyto menší ručky jsou v modré barvě. K ovládání stopek tradičně slouží dvojice tlačítek nad a pod šroubovací korunkou.

Pod dvanáctkou je logo Heuer spolu s názvem kolekce, nad šestkou pak název použitého kalibru (Calibre 36). Jeho setrvačka kmitá frekvencí 36 000 kyvů za sekundu, což umožňuje měřit čas s přesností 1/10 sekundy. Avšak na rozdíl třeba od kolekce Grand Carrera 36RS2 Caliper k tomu zde není stupnice (podobně jako nebyla u nejvyšší verze Link se stejným strojkem).

Nepřehlédněte  TAG Heuer ukončila spolupráci s Tigerem Woodsem

Majitelé libovolného z 1 911 kusů této edice budou moci svižný chod nepokoje sledovat přes safírový průhled. Hodinky budou v prodeji s hnědým koženým řemínkem s ocelovou přezkou. Oficiální prodej této limitky bude zahájen až v říjnu a tak mají případní zájemci dostatek času objasnit svým drahým polovičkám, jak výhodnou a zcela nepostradatelnou investicí nákup takových hodinek ve skutečnosti jesmiley.

TAG Heuer Monza Chrono Calibre 36 (technické parametry):

Strojek: mechanický TAG Heuer Calibre 36 s automatickým nátahem (základem Zenith El Primero); 36 000 kyvů/h (5 Hz)
Ukazatelé: hodiny, minuty, sekundy, datum, chronograf
Rozměry a materiál pouzdra: poduškovité pouzdro rozměru 38 mm, nerezová ocel
Číselník: bílý, luminiscenční ručky a arabské číslice, mimostředná sekundová ručka na pozici "9", 30-minutový sčítač chronografu na pozici "3", vintážní černobílé logo Heuer  a nápis Monza pod "12", datum na pozici 4:30
Sklíčko: konvexní safírové s oboustrannou antireflexní vrstvou
Luneta: pevná, kartáčovaná ocel
Vodotěsnost: 100 m
Tah: hnědý řemínek s logem Heuer na vnitřní straně, ocelová přezka s plastickým logem Heuer
Další: cena 6 500 USD, limitovaná edice 1 911 ks
Nepřehlédněte  TAG Heuer Racer je luxusní smartphone s vůní benzínu

Zdroj: TAG Heuer, WatchTime

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*