TAG Heuer Carrera 1887 43 mm

TAG Heuer Carrera 1887 43 mm

Tag Heuer

TAG Heuer Carrera 1887 a další k osmdesátinám Jacka Heuera (BaselWorld 2012)

Značka TAG Heuer přítomným v Basileji opět otevřela ústa dokořán, když představila nejpřesnější mechanický chronograf Mikrogirder 10 000. Kromě toho ale byly k vidění i cenově dostupnější hodinky, nových přírůstků se dočkala zejména řada Carrera.

Když koncem roku 2009 šéf společnosti TAG Heuer na tiskové konferenci v Londýně slavnostně odhalil nový in-house strojek Calibre 1887, finální podoba hodinek, ve kterých si strojek odbude svou premiéru ještě nebyl hotov. Návrh designu prošel několika změnami, během kterých se pevná luneta ztenčila a zmizela z ní tachymetrová stupnice, do prodeje hodinky nakonec šly až v půli minulého roku. Mnoha lidem se mechanický chronograf s in-house strojkem v ceně hluboko pod magickou hranicí 100 tisíc korun zamlouval, nejednoho potenciálního klienta ale nakonec odradil menší rozměr pouzdra (41 mm).

TAG Heuer Carrera 1887 43 mm

Jednou z novinek TAG Heuer pro letošní rok je Carrera 1887 43 mm, která tento "nedostatek" eliminuje. Tento rozdíl však není jedinou diferencí nové generace hodinek, rozdíly najdeme také u číselníku, kde byly hodinové indexy nahrazeny plastickými arabskými číslicemi zajímavého fontu, čímž mírně připomínají podobu populárních IWC Portuguese nebo levnějších Hamilton Jazzmaster Maestro s novým strojkem H21.

Nepřehlédněte  TAG Heuer Mikrotimer Flying 1000 Concept dokáže měřit tisícinu sekundy

TAG Heuer Carrera 1887 43 mm

Díky poměrně tenké pevné lunetě se hodinky budou v reálu jevit větší, než jsou podle papírových parametrů. Na pouzdře převládají leštěné plochy stejně, jako u ostatních typů této modelové řady. Uvnitř zůstává vše při starém a použit je tak in-house strojek Calibre 1887, který čerpal inspiraci u mechanismu TC78 společnosti Seiko.

TAG Heuer Carrera 1887 43 mm

Jeho parametry jsou následující:

•    39 kamenů
•    28 800 kyvů za hodinu (4 Hz)
•    Průměr kalibru: 29.30 mm
•    Celková výška: 7.130 mm
•    Rezerva chodu 50 hodin, v případě aktivního chronografu rezerva klesá na 40 h
•    Funkce:  hodiny, minuty, datum na pozici "6", chronograf (konstrukce se sloupkovým kolem)
•    Sub-ciferníky: mimostředná vteřinka na pozici "9", chronograf: minuty na pozici "12", hodiny na pozici "6"
•    Udávaná odchylka chodu: ±4 s za den

TAG Heuer Carrera 1887 43 mm

Hodinky budou k dostání v několikerém provedení, lišit se bude barva číselníku (černá, stříbrná, antracitová), na výběr pak bude mezi koženým řemenem a ocelovým tahem. Společným jmenovatelem je kromě zlatých arabských číslic také zlaté provedení hodinové a minutové ručky. Doporučená cena zvětšeného chronografu TAG Heuer Carrera 1887 43 mm bude něco okolo 5 000 €.

Nepřehlédněte  TAG Heuer Singapore 2011: Carrera Heritage a Formula 1 v limitované edici

TAG Heuer Jack Heuer 80th LE

Jack Heuer, muž spjatý s hodinářskou značkou Heuer oslavil osmdesáté narozeniny a sama společnost mu k tomuto jubileu nadělila vskutku pěkný dárek: hodinky Carrera v limitované edici zdobené jeho podpisem.

A proč právě řada Carrera? Inu, byl to právě Jack Heuer, pod jehož vedením hodinářská značka první model této později veleúspěšné kolekce v roce 1964 uvedla. Na nejvyšším postu Heuer působil až do roku 1982, kdy došlo ke spojení se značkou TAG. Krátce na to byla výroba hodinek TAG Heuer Carrera ukončena, znovu zahájena byla až v roce 1996.

TAG Heuer Jack Heuer 80th Birthday Limited Edition

Tvar a vůbec celé zpracování pouzdra velikosti 41 mm vychází právě z řady Carrera 1887, uvnitř ale na frekvenci 4 Hz pracuje Calibre 17, který hodinářský dům v modifikaci RS (rotating system, tedy rotující disky) používá u řady Grand Carrera. V základu je to ETA 2894-2, velmi kvalitní strojek, ale na rozdíl od modelů Grand Carrera chybí certifikace COSC Chronometer.

TAG Heuer Jack Heuer 80th Birthday Limited Edition

Stříbrný číselník s viditelnými paprsky tak zdobí dva sub-číselníky, jejichž plochy jsou zvýrazněny soustřednými kružnicemi a jsou také oproti hlavní rovině číselníku položeny o něco níž. Hodinové pozice zdobí vystouplé indexy, luminiscenční ale jsou jen hlavní rafičky. Číselník obepíná tmavý prstenec se stupnicí tachymetru, zaujme také červená ručka chronografu.

Nepřehlédněte  TAG Heuer Link 2011. Větší a s ostřejšími liniemi

TAG Heuer Jack Heuer 80th Birthday Limited Edition

Dýnko hodinek je ocelové, po obvodu je šest výřezů pro jeho vyšroubování , střed pak zdobí erb se lvem, pod kterým je rytina Heurova podpisu spolu s nápisem "Jack Heuer Limited Edition". Zájemci o tuto 3000ks sérii budou mít na výběr mezi perforovaným koženým řemenem (CV2119.FC6310) a ocelovým tahem (CV2119.BA0722), doporučená cena se bude pohybovat okolo 3 600 eur.

 Zdroj: TAG Heuer, Blog.Perpetuelle

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*