Seiko Presage Cocktail Time Fuyugeshiki

Seiko Presage Cocktail Time Fuyugeshiki

Seiko

Seiko namíchalo koktejl jménem Fuyugeshiki

Modelová řada Presage Cocktail Time je mezi příznivci Seika kolekcí velmi dobře známou. Její historie sice sahá až do roku 2010, ovšem všichni máme v živé paměti především loni představené modely. Teď k nim přibývá další trojice. Tohle je speciální edice Fuyugeshiki, koktejl s nádechem zimní krajiny.

Stejně jako v případě loňské edice jsou novinky inspirovány mnohokrát oceněným barmanem Hisashi Kishim. Ono pro nás ošklivé japonské slůvko Fuyugeshiki je totiž název nápoje, který v tokijském baru rád a často připravuje a v překladu znamená “zimní scenérie“.

Seiko toto sousloví velmi pěkně promítlo do sněhobílých číselníků, na nichž jsou jemné nepravidelné vrypy a skutečně tak evokují tichou zasněženou krajinu.

Topmodel sleduje i rezervu chodu

Limitovaná edice Fuyugeshiki čítá celkem trojici hodinek. Nejvyšší a také nejdražší model nese označení SSA385J1 a od zbývajících dvou má navíc ukazatele rezervy chodu.

Stav v pérovníku indikuje modrá ručka na stupnici od “12“ po “4“ a to po deseti hodinách. Ručkou je znázorněno i datum a to na kruhové stupnici nad šestkou. Provedení hodinových indexů ladí se zpracováním dvojice centrálních ruček, které doplňuje hbitá modřená vteřinka. Použito je citelně vystouplé hardlexové sklo.

Seiko Presage Cocktail Time Fuyugeshiki SSA385J1

Ocelové pouzdro známých elegantních linií má velikost 40,5 milimetru a tloušťku 14,4 mm. Použit je kalibr 4R57, jehož setrvačka kmitá tempem 3 hertzů a rezerva chodu je 41 hodin. Samozřejmostí je funkce hackingu, tedy pozastavení sekundové ručky při seřizování času. To bude díky velikosti a hlavně tvarování korunky jedna radost. Ocelový náramek je pětiřadý, přičemž sudé články jsou leštěné.

Nepřehlédněte  Seiko Dawn Grey je první limitovaná edice určená pro Evropu

SSA385J1 bude vyroben v objemu 7 tisíc kusů a každého z nich si Seiko cení na 610 dolarů, tedy asi 14 tisíc korun.

Klasika s hojně užívaným strojkem

SRPC97J1 má pouzdro stejného průměru, je ale výrazně tenčí (11,8 mm). Hodinky mají 50m voděodolnost, což je společné specifikum celé kolekce.

Používá totiž běžnější strojek 4R35, který se krom absence ukazatele rezervy nátahu liší zobrazením data klasickou obdélníkovou aperturou u pozice “3“. Frekvence oscilátoru i rezerva chodu jsou stejné. Udávaná tolerance denní odchylky je -35 až +45 sekund, což jak víme, je výrazně nad reálným chodem těchto strojků.

Seiko Presage Cocktail Time Fuyugeshiki SRPC97J1

Některé části strojku lze obdivovat proskleným dýnkem, zaujme především skeletované závaží automatického nátahu ve zlaté barvě.

SRPC97J1 bude vyrobeno opět pouhých 7 000 kusů, a s cenovkou příjemných 470 dolarů budou vyhledávaným terčem sběratelů.

Seiko nový koktejl servíruje i dámám

Třetí model jménem SRP843J1 pak míří na dámská zápěstí. S velikostí pouzdra 33,8 mm a tloušťce 11,3 milimetrů k tomu ostatně má ty nejlepší předpoklady.

Seiko Presage Cocktail Time Fuyugeshiki SRP843J1

Srdcem hodinek je tentýž strojek 4R35 a bez zbytečného opakovaní již napsaného můžeme s klidným svědomím prohlásit, že jsou věrnou zmenšeninou pánského modelu.

Nepřehlédněte  Seiko SLA033. Kultovní Willardy z Apocalypse Now se vrací

Liší se tedy jen označení, velikost a také počet vyrobených kusů. Emise totiž bude ještě skromnější, jen pětitisícová a cena jen malinko nižší (450 dolarů).

Zdroj: Seiko 

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*