Patek Philippe Pilot Travel Time 5524T

Patek Philippe Pilot Travel Time 5524T

Patek Philippe

V Christie’s vydraženy unikátní Patek Philippe Calatrava Pilot Travel Time

V proslulé ženevské aukční síni Christies’s byl vydražen další hodinářský klenot. Tentokráte nešlo o desítky let staré vintážní hodinky nýbrž zbrusu nový kousek hodinek Patek Philippe Calatrava Pilot Travel Time s referenčním označením 5524T. Cena hodinek vystoupala na 2,3 milionu franků.

Pilotní Calatrava nejsou žádnou neznámou a to přestože se jedná o poměrně nový model v nabídce Patek Philippe, uveden totiž byl na jaře 2015. Varianta 5524G se pyšnila přehledným modrým číselníkem, tato nová má ale černý se svislým výbrusem. S provedením číselníku dokonale ladí vintážně vyhlížející černý řemen s bílým prošíváním. Poslední odlišností je pak nápis „Children Action 2018“ na dýnku hodinek.

Tomu vévodí safírové prosklení, které důkladně odhaluje manufakturní strojek CH 324 S C FUS se setrvačkou Gyromax a vláskem Silinvar z křemíku. Patek Philippe je jednou z mála hodinářských značek, která tyto dvě zásadní části strojku z křemíku umí vyrobit a tím zajistit odolnost mechanismu vůči silnému magnetickému poli. Z tohoto pohledu je na vrcholu Omega, jejíž kalibry označené jako Master Chronometer odolají polím intenzity až 15 000 gaussů. To jsme ale u hodinek cenovky nad 100 tisíc korun, křemíkový vlásek si však díky kooperaci skupiny Swatch Group a Audemars Piguet brzy najde cestu i do značně levnějších hodinek (více v článku: Swatch Group a Audemars Piguet představuje antimagnetický Nivachron).

Nepřehlédněte  Patek Philippe 3939 pro Only Watch 2011

Strojek vedle trojice centrálních ruček uvádí do pohybu také skeletovanou GMT ručku. Dva terčíky indikují den a noc jak standardního času, tak i času vybrané druhé časové zóny.

K ovládání doplňkových funkcí slouží dvojice tlačítek na pravém boku pouzdra. Pro lepší manipulaci mají na styčné ploše jemné vroubkování a kvůli bezpečnosti bajonetový systém zamykání. Neúmyslná manipulace s tlačítky proto nehrozí. Datum znázorňuje spodní subčíselník.

Doporučená cena této „bežné“ verze činí přibližně 47 tisíc franků a jedinečný kus 5524T byl tedy vydražen za bezmála 50násobek této ceny. A to jsme vám dosud tajili, že dražená verze má 42milimetrové pouzdro z titanu, a nikoli z bílého zlata, jako tomu je u verze 5524G. Jedná se už o třetí titanové hodinky, které Patek Philippe pustilo do dražby, a výtěžek darovala charitě.

Nepřehlédněte  Patek Philippe Nautilus 5276 Annual Calendar: legenda s výročním kalendářem

Přesto tato dražba žádné přepisování rekordů nepřinesla. V minulosti už totiž byly hodinky vydraženy za mnohem vyšší cenu. Za všechny připomeňme Patek Philippe 5208T, vyrobené pro tradiční aukci Only Watch 2017, s konečným příhozem 6,2 milionu franků. Absolutním držitelem rekordu jsou ale Rolex Daytona proslulého herce Paula Newmana, které byly loni v síni Phillips prodány za 17,8 mil.franků.

Zdroj: Hodinkee.com

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*