Patek Philippe 3939

Patek Philippe 3939

Novinky / Patek Philippe

Patek Philippe 3939 pro Only Watch 2011

Rovná čtyřicítka prestižních hodinářských značek ve svých dílnách připravila unikátní modely na letošní aukci Only Watch. Není překvapením, že svého zástupce do dražby vyslala i jedná z nejstarších manufaktur vůbec, Patek Philippe. Hodinky s referenčním označením 3939 se chlubí hned dvěma vysokými komplikacemi.

Základem je mechanický strojek s ručním nátahem (Caliber R TO 27 PS), který zobrazuje čas trojicí ruček, sekundová přitom obíhá na vlastním subčíselníku na pozici šest.  Z vysokých hodinářských komplikací je přítomna minutová repetice a hodinky tak každou minutu zdůrazní signalizací. Vrcholem je ale komplikace královská, jak je torubillon často označován.

Nepokoj stroje (Gyromax) je tak uložen v klícce, která je otočná kolem své osy. Mechanismus se proto umí uzpůsobit aktuální poloze hodinek a eliminuje tím vliv gravitace na přesnost chodu strojku. Ta se totiž dle polohy hodinek může značně lišit, tourbillon ale odchylky v různých polohách hodinek stírá. V tomto případě je chod vůči otřesům odolného stroje isochronní v šesti pozicích.

Patek Philippe 3939

Oproti zvyklostem není tourbillon vidět průhledem na černém číselníku, vidět je však transparentním víčkem, který strojek odhaluje v jeho plné kráse. K vidění tak je i zdobení jednotlivých můstků ženevskými pruhy, nechybí ani četné rytiny.

Nepřehlédněte  De Bethune DB28 celkovým vítězem 11.ročníku hodinářské Velké ceny Ženevy

Kalibr je uložen v poměrně subtilním pouzdře průměru 33,3 milimetru, který je zhotoven z kvalitní nerezové oceli. Zatímco některé jiné hodinky pro Only Watch musejí svou výjimečnost dohánět použitím 18kt zlata nebo dokonce platiny, zde cenu hodinek určuje zejména použitý kalibr.

Přesto ani nové Patek Philippe nejsou o drahé kovy tak úplně ochuzeny, z bílého zlata jsou totiž zhotoveny arabské číslice na hodinových pozicích i samotné ručky.

Patek Philippe 3939

K hodinkám skvěle ladí dodávaný řemen s černý prošíváním, součástí balení je certifikát původu a přesnosti chodu. Stejně jako všechny ostatní časomíry v aukci Only Watch jsou i tyto vyrobeny v počtu jednoho kusu, o čemž informuje přiložená dokumentace, vše je zabaleno v dárkovém boxu. Podle odborných odhadů by se cena hodinek mohla vyšplhat až k 450 000 – 650 000 €.

Only watch 2011

Dobročinnou akci spolupořádá monacká organizace a aukční dům Antiquorum, pod patronací Alberta II, monackého prince. Během aukce, která proběhne 22. září 2011, bude vydraženo 40 luxusních hodinek z dílen těch nejprestižnějších značek, výtěžek pak bude věnován na podporu výzkumu svalové dystrofie. Jde o zákeřné onemocnění, které napadá svalovou a nervovou soustavu a postihuje průměrně jednoho chlapce z 3 500, aktuálně jí trpí okolo 250 tisíc lidí po celém světě. Nemoc je zatím nevyléčitelná, za pomocí léků a vhodného režimu je možné pouze zmírnit a zpomalit její průběh.

Nepřehlédněte  Oris Swiss Hunter Team Patrouille-Suisse Edition

Zdroj: Only Watch

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*