TAG Heuer Heritage Carrera Calibre 16 Limited Edition

TAG Heuer Heritage Carrera Calibre 16 Limited Edition

Novinky / Tag Heuer

TAG Heuer Singapore 2011: Carrera Heritage a Formula 1 v limitované edici

Kdo se v luxusních hodinkách jen trochu vyzná, těžko by se snažil nějak zpochybnit fakt, že je značka TAG Heuer se světem rychlých automobilů spjatá více, než kterákoli jiná švýcarská manufaktura. Zatím posledním důkazem vzájemného spojení jsou limitované edice řady Carrera Heritage a Formula 1.

Uvedení nových hodinek se odehrálo v Singapuru, který dlouhodobě patří mezi velké odběratele švýcarských hodinek a kde se již počtvrté koná Velká cena Formule 1. Speciální edice hodinek TAG Heuer přitom doprovází každý ročník, jak se ostatně můžete podrobněji dočíst v našem dřívějším článku.

Speciální edice hodinek TAG Heuer přitom doprovází každý ročník, letos padla volba na vintážní Carrera Heritage, kterážto kolekce si svou premiéru odbyla letos v Basileji, dámy pak zajisté potěší další limitka modelu Formula 1 s chronografem.  Hodinky jsou vydány také k příležitosti akce Mastering Speed for 150 years.

TAG Heuer Carrera Heritage Singapore 2011 LE

TAG Heuer Heritage Carrera Calibre 16 Limited EditionTAG Heuer Carrera Heritage uvnitř 41 mm velkého pouzdra z leštěné oceli ukrývají strojek Calibre 16, jež je upraveným legendárním strojem ETA Valjoux 7750.

Nepřehlédněte  Jaeger-LeCoultre Reverso Zep: kultovní model slaví osmdesátiny

Na černém číselníku, který zdobí dvanáct kruhových výsečí s obloukovou texturou, zaujmou stříbrné arabské číslice na hodinových indexech  a dvojice sčítačů stopek: půlhodinový na pozici "12", naproti u šestky se načítají hodiny a část subciferníku vytíná apertura datumovky, její věnec je ale černý a tak není nijak rušivým elementem.   

Na výstavě Baselworld se mohli návštěvnicí s takřka stejným provedením setkat, novou limitovanou edici odlišují pouze červené ručky chronografu a stejnou barvou prošívaný černý řemen z aligátora, který zakončuje překlápěcí ocelová spona.

Jiné je také logo značky, na běžných modelech je jednobarevné, zde přesně odpovídá oficiálním barvám značky. Na transparentním dýnku hodinek je mimo názvu kolekce a stupně vodotěsnosti rytinou označen i každý kus hodinek, celkem ze švýcarských dílen vzejde 250 kusů.

TAG Heuer Formula 1 Lady Ceramic Singapore 2011 LE

TAG Heuer Formula 1 Lady Ceramic v objemu výroby 200 kusů jsou pak určené zejména dámskému zápěstí, na které je předurčuje ani ne průměr pouzdra, který je slušných 41 mm, ale zejména bohaté zdobení diamanty.

Nepřehlédněte  Breitling for Bentley GMT V8. Nové kupé si žádá přesný chronograf

TAG Heuer Formula 1 Lady Ceramic Limited EditionHned šedesáti drahými kameny se totiž může pochlubit otočná luneta s keramickým prstencem, jejich celková hmotnost činí 0,44 karátu.

Černá vůbec hraje v případě těchto hodinek prim, stejně temný je totiž i číselník, na kterém se rovněž rozprostírají diamanty, tentokráte dvanáct masivních kamenů okupuje hodinové pozice, celková jejich hmotnost je dokonce 0,9 karátu.

Použit je švýcarský bateriový strojek, který dává do pohybu trojici středových ruček a dvě rafičky mimostředné ("9" – třicetiminutový sčítač stopek, "3" – mimostředná sekundová ručka). Na pozici "4,5" je drobný náhled na bílý věnec datumovky. Šroubovací korunku na obvyklém místě chrání dvojice výstupků pouzdra. Hlavní dvojice ruček je díky materiálu SuperLuminova luminiscenční.

Nedílnou součástí nové singapurské edice je tah s pěti proudy, středový je přitom tvořen keramickými články. Oba konce spojuje ocelová motýlková spona s bezpečnostní pojistkou.

Nové TAG Heuer  Carrera Heritage budou k dispozici v singapurských buticích a u tamních prodejců za 6 350 USD, dámské Formula 1 vyjdou na 3 950 USD.

Vzhledem k velmi omezené výrobě a nákupnímu apetitu tamního obyvatelstva lze předpokládat, že si všechny kousky poměrně rychle zabydlí, ať už přímo na zápěstích nebo v soukromých sbírkách.

Nepřehlédněte  Export švýcarských hodinek v březnu 2010 meziročně vzrostl o 11 %

Zdroj: TAG Heuer

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*