Seiko SLA033

Seiko SLA033

Seiko

Seiko SLA033. Kultovní Willardy z Apocalypse Now se vrací

Baselworld v podání japonského Seika přinesl skutečně spoustu novinek. Mezi zcela novými modely zaujalo i oživení jedné legendy. Nese kódové označení SLA033 a značí omlazenou verzi 6105.

Stejně jako spousta dalších klíčových modelů od Seika si i 6105 vysloužila vlastní nickname (přezdívku). Znalci jim říkají Willard. Důvod? Postava stejnojmenného důstojníka z kultovního filmu Apocalypse Now, kterou ztvárnil Martin Sheen.

Sehnat dnes původní model ve slušném stavu není jednoduché, již brzy ale budou moci milovníci této legendy sáhnout po její znovuzrozené verzi. Zatímco v sedmdesátých letech (6105 byl v produkci mezi lety 1968 až 1977) šlo o cenově dostupný model, který si pro svou odolnost a spolehlivost získal velkou popularitu, oživený model SLA033 míří cenově mnohem výš. O zájem fanoušků se totiž každý z 2 500 vyrobených kusů bude ucházet s cenovkou 4 350 eur (asi 113 tisíc korun). Nepochybujeme však o tom, že poptávka bude navzdory vyšší ceně enormní.

Poduškové pouzdro a high-end kalibr

Pouzdro známých tvarů má průměr 45 milimetrů a tloušťku 13 mm, jedná se tedy o pořádný kus hodinek. Otočná luneta je leštěná technikou zvanou Zaratsu, a Seiko tímto výlučně ručním způsobem opracovává pouzdra modelů nejvyšší řady Grand Seiko. Stejně jako tyto vrcholové kousky bude i SLA033 kompletně ručně sestavován v hodinářském ateliéru Seiko Shizukuishi.

Nepřehlédněte  Seiko Dawn Grey je první limitovaná edice určená pro Evropu

Uvnitř je uložen kalibr 8L35, který Seiko využívá například u nejvyšších modelů linie Prospex Master Series (SBDX001, SBDX013/014, apod.) a často jím vybavuje právě i novodobé iterace kultovních modelů (SLA017, SLA025). Strojek má 26 rubínů, jeho setrvačka kmitá tempem 28 800 kyvů/h a svinuté pero má při plném natažení rezervu na 50 hodin provozu.

Vůči originálu jen drobné designové odchylky

Číselník je originálu velmi podobný, přesto není jeho prostou kopií. Zatímco hodinové indexy jsou stejné, ručky viditelně zesílily. Zatímco 6105 měly ve spodní částí nápis “Water 150m Resist”, na SLA033 čteme “Diver´s 200 m”. Novinka tak v porovnání s původní verzí odolá většímu tlaku vodního sloupce.

Nad číselníkem je položeno vypuklé safírové sklo s antireflexní úpravou. Korunka ke korekci času a data, kterou lze použít i k manuálnímu nátahu, pak z pouzdra “vyrůstá” na pozici 4.hodiny a při úplném zašroubování jej zcela chrání zvýšené linie pouzdra. Pro úplnost jen dodejme, že korunka původního modelu 6105-8110, jehož recenzi přineseme v blízké době, byla bez závitu, tedy jen vysunovací. Silikonový řemínek má stejně jako v případě zmíněných znovuoživených modelů pyramidový vzor.

Nepřehlédněte  Seiko namíchalo koktejl jménem Fuyugeshiki

Zdroj: Seiko

Štítky: / /

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*