Seiko Prospex Dawn Grey Samurai SRPD03K1 a Turtle SRPD01K1

Seiko Prospex Dawn Grey Samurai SRPD03K1 a Turtle SRPD01K1

Nezařazené

Seiko Dawn Grey je první limitovaná edice určená pro Evropu

Seiko představilo novou limitovanou edici hodinek. Na tom by nebylo nic zvláštního, pokud by se nejednalo o speciální emisi určenou výhradně pro Evropu. Kolekce Dawn Grey přináší oblíbené modely zvané Turtle a Samurai s šedým provedením číselníku. Každého modelu z výroby vzejde 2018 kusů.

Seiko Dawn Grey Turtle nesou modelové označení SRPD01K1 a s výjimkou barvy číselníku jsou ony notoricky známé před pár lety oživené želvy.

Ocelové pouzdro poduškového tvaru má při průměru 45 milimetrů tloušťku 13,4 mm. Želvy jako jsou coby oblíbené potápěčské hodinky známé masivními indexy a ručkami. O ty samozřejmě nepřišla ani Dawn Grey varianta, ovšem kvůli barvě číselníku nejsou tolik kontrastní.

Použit je známý in-house strojek 4R36, jehož oscilátor kmitá na frekvenci 3 hz, obsahuje 24 rubínů a rezerva chodu dosahuje 41 hodin. Na rozdíl od dříve používaného kalibru v této cenové relaci (7S26/36) disponuje tento tzv.hackingem, tedy zastavení sekundové ručky při korekci času. Snadno jej tak můžete srovnat s rádiovým časem a pohodlně sledovat odchylku.

Výrobcem tolerovaná je 25 denní odchylka, ovšem v praxi bývá výrazně nižší, většinou do 10 sekund. Nejsou ale výjimečné případy, kdy hodinky při dennodenním nošení nabírají odchylku velmi pomalu, třeba 2 až 4 sekundami. To jsou v dané cenové relaci skvělé výsledky.

Nepřehlédněte  Seiko SLA033. Kultovní Willardy z Apocalypse Now se vrací

Číselník kryje sklo typu hardlex, které je svou povrchovou tvrdostí o něco výš, než běžné minerální. Opět se jedná o hojně používaný vynález Seika, který najdeme prakticky u všech modelů do cca 16 tisíc korun. Luneta je po obvodu vroubkovaná a do ocelového základu je vsazena hliníková vložka s potápěčskou stupnicí. První čtvrthodina je zvýrazněna červeně.

Z výroby jsou hodinky uchyceny na ocelovém tahu, v balení ale je i oblíbený a ihned příjemně poddajný silikonový řemínek s ocelovou trnovou přezkou. Cena hodinek je 530 eur.

Seiko Prospex Dawn Grey Samurai SRPD03K1

Samuraje jsou oproti želvám o něco kompaktnější. Průměr pouzdra totiž činí 43,8 milimetrů, při tloušťce 13,4 mm.

Číselník zdobí pro samuraje typický vzorek zvaný Clou de Paris, složený s miniaturních čtverečků. Výrazně ručky a indexy, až po okraj vybarvené nátěrem Lumibrite zaručují parádní čitelnost za tmy. Nutno říci, že v tomto ohledu jsou seika obecně téměř bezkonkurenční.

Samozřejmě nejsou to tritiové trubice od Ballu, které svítí samy o sobě, ale po krátkém nasvícení svítí vskutku hodně a dlouho.

Nepřehlédněte  Seiko X BAPE SZEL003. Koupající se opice má mechanické hodinky

Do pouzdra je vsazen kalibr 4R35, který se od modifikace s koncovkou 36 liší pouze absencí ukazatele s dnem v týdnu. Samuraje tak u třetí hodiny ukazují jen datum. Ostatní parametry jsou shodné, výjimkou budiž 23 rubínů.

Stejná je i voděodolnost 200 metrů, což hodinky předurčuje i k potápění, při kterém přijde vhod v jednom směru otočná luneta s hliníkovou vložkou a minutovou stupnicí. Hodinky jsou na ocelovém náramku s potápěčskou extenzí a každý z 2 018 kusů vyjde na 470 eur. Jsou tedy levnější než želvy, ale balení je chudší o onen silikonový řemínek. Prodej edice Dawn Grey už byl zahájen a hodinky jsou určeny výhradně evropským prodejcům.

Zdroj: aBlogToWatch

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*