Ruský premiér Putin daroval dělníkovi své hodinky Blancpain

Blancpain / Novinky

Ruský premiér Putin daroval dělníkovi své hodinky Blancpain

Ne každý musí do luxusní časomíry investovat své těžce vydřené peníze. Někdy stačí jen být ve správný čas na správném místě. Právě tak přišel ruský dělník Viktor Zagaevsky ke švýcarskému skvostu značky Blancpain v hodnotě okolo 5 500 eur.

Jeho cesta k luxusním hodinkám přitom nebyla nijak trnitá. Viktor, který pracuje v tulské zbrojovce jako obráběč kovů, si přišel vyslechnout projev ruského ministerského předsedy Vladimira Putina v rámci kampaně jeho strany Jednotné Rusko.

Darované hodinky BlancpainPo vyčerpávajícím projevu se neváhal přihlásit o slovo s prosbou, zda by mu ruský premiér nemohl darovat nějakou maličkost coby památku na setkání.

Evidentně zaskočený Putin nejprve pokrčil rameny, kteréžto gesto jasně říkalo: vlastně nemám co bych Vám dal. Následně se ale Viktora dotázal, co by si jako dárek představoval. „Možná Vaše hodinky,“ zněla odpověď ruského dělníka.

Následovala kratičká pauza a pak již Putin obratně odepnul hodinky Blancpain ze svého zápěstí a předal je novému majiteli. Na luxusní kousek v hodnotě v přepočtu zhruba 145 000 Kč by průměrný Rus spořil celý rok a nesměl by přitom vůbec utrácet.

Nepřehlédněte  Calibre de Cartier nově s ocelovým tahem

„Otec nečekal tak velkorysý dárek, chtěl jen nějakou drobnost na památku setkání s premiérem“, řekl další den k radostné události Viktorův syn Dmitrij. „Hodinky nebudeme nosit, já ani otec, budou teď rodinným klenotem,“ dodal.

Technické parametry darovaných hodinek:

Název: Blancpain Leman AquaLung Grande Date
Strojek: calibre 6950, průměr strojku 32 mm, tloušťka 4,75 mm, samonátah, rezerva chodu 70 hodin, 35 kamenů, strojek složen z 285 dílů
Funkce: datum
Rozměry a materiál pouzdra: průměr 40 mm, výška 11,4 mm, rozteč nožiček 22 mm, nerezová ocel, zadní safírový průhled
Sklíčko: konvexní safírové
Voděodolnost: 100 m
Tah: polyuretan, černě prošívaný
Další: limitovaná edice 2005 ks.

Premiérova záliba v luxusních hodinkách je přitom známá a jeho zápěstí pravé ruky „ochutnalo“ nejeden klenot. Asi nejdražším kouskem, který kdy byl zachycen na premiérově pravici, byly hodinky z dílen hodináře Patek Philippe s cenovkou okolo 35 000 eur (zhruba 930 000 Kč).

Dodejme, že to není poprvé, kdy Putin daroval svou časomíru; údajně přesně stejný strojek předal chudému pastevci na Sibiři.

Nepřehlédněte  Usain Bolt nyní běhá i za Hublot. Bude ještě rychlejší?

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*