Potopená loď USS Kittiwake na Kajmanských ostroveh

Potopená loď USS Kittiwake na Kajmanských ostroveh

Novinky / Oris

Oris ProDiver Kittiwake LE 1000 m. Pocta uměle potopené armádní lodi

Hodinky Oris jsou známy pro svou vysokou kvalitu a precizní zpracování a zároveň pro rozumně nastavenou cenovou politiku. Přes nabídku několika elegantních typů a hodinek spojených s aviatikou a rychlými koly, jsou nejžádanější potápěčské modely. ProDiver Kittiwake v limitované edici je dalším z nich.

Oris se často u svých limitních edicí potápěčských hodinek inspiruje děním okolo moří a oceánů a nejinak tomu je v tomto případě, kdy hodináře zaujal příběh lodi USS Kittiwake.
Obří plavidlo délky 77 metrů, které bylo postaveno již v roce 1945 používala americká armáda k četným záchranným misím. Loď byla ve službě téměř celé půlstoletí, vyřazena z aktivního programu totiž byla až roku 1994.

Potopená loď USS Kittiwake na Kajmanských ostroveh

O necelých 15 let později se USS Kittiwake stává majetkem vlády Kajmanských ostrovů, kde mají s lodí zajímavé plány. Plavidlo má být umělo potopeno a časem z něj má vyrůst umělý korálový ostrov.

Jak politická reprezentace této britské kolonie slíbila, tak také učinila a proto byla loď u pobřeží ostrova 5.ledna tohoto roku potopena. Kajmanské ostrovy, ráj to všech potápěčů, tak milovníky mořských hlubin od začátku roku láká na další zajímavost – za poplatek je totiž možné se vrakem lodi proplavat. Jde tedy o jakýsi druh turistické atrakce.

Nepřehlédněte  Casio Smart Pro Trek WSD-F30 aneb třetí generace chytrých hodinek

Oris ProDiver Kittiwake LE 1000 m

Oris na počest letitého plavidla uvádí další výrobou omezenou edici svých potápěčských hodinek. Časomíra určená k potápění je vždy zárukou nadměrných proporcí, v tomto případě mluvíme o obřím titanovém plášti průměru 49 mm s wolframovou vložkou a pogumovanými boky. Odolná pryžová směs částečně chrání i šroubovací korunku. Proti směru rafiček otočná luneta s gravírovanými minutovými popisky slouží zejména k měření doby strávené pod hladinou, bezpečnostní systém navíc brání jejímu nechtěnému přetočení.

Tmavý číselník zdobí reliéfní vlnky, mohutné indexy a trojice centrálních ruček. Všem důležitým elementům se dosyta dostalo SuperLuminovy, což značí velmi dobrý odečet času i v temných hlubinách.

Oris ProDiver Kittiwake LE 1000 m

Číselník překrývá konvexní safírové sklo, dýnko hodinek je vzhledem k úctyhodné vodotěsnosti 1 000 m titanové. K sejmutí víčka slouží šest navrtaných prohlubní, mezi kterými jsou jemně natištěny základní informace (jméno výrobce, referenční číslo, vodotěsnost nebo číslování ve tvaru xxx/500). Ve středu je pak na bílém podkladu podobizna lodi Kittiwake v době největší slávy spolu s vyznačením jejího současného působiště v Karibiku.

Oris ProDiver Kittiwake LE 1000 m

Základem je švýcarský strojek Oris 733, což je sestavený a ozdobený kalibr Sellita SW200, zdobením je myšleno zejména dekorovaní rotoru automatického nátahu nezbytnou červenou barvou.

Nepřehlédněte  Ball Watch Trainmaster Celsius. Hodinky s mechanickým teploměrem

Z pouzdra vyrůstají mohutné nožky, mezi kterými může být uchycen pryžový řemen nebo leštěný titanový tah. Cena. Nové Oris ProDiver Kittiwake mají cenu stanovenou na necelé 3 000 CH (cca 65 tisíc korun).

Zdroj: WUS.com

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*