Blancpain Villeret Grande Décoration SE pro Only watch 2011

Blancpain Villeret Grande Décoration SE pro Only watch 2011

Blancpain / Novinky

Blancpain Villeret Grande Décoration pro Only watch

Blancpain je vůbec první švýcarskou manufakturou, která spojila své síly s monackou asociací proti svalové dystrofii. Logicky tak její počin nemůže chybět ani v letošní blížící se aukci Only Watch. Mezi 40 hodinářskými klenoty tak budou moci zájemci vydražit i tenké Blancpain Villeret Grande Décoration.

Nízká tloušťka je vlastní zejména elegantním hodinkám a zároveň je většinou zárukou, že takové časomíry postrádají komplikace. Nejinak tomu je u těchto Blancpain, jejichž pouzdro z 18kt zlata má tloušťku pouhých 8,3 mm. Naproti tomu je průměr pouzdra slušných 45 milimetrů, pevná luneta obepínající ciferník je velmi tenká, plocha číselníku naopak obrovská. A  také velmi přehledná, dvojice zlatých ruček -sekundovka chybí – tak upírá své hroty k hodinovým pozicím, které jsou prezentovány římskými číslicemi. Pod dvanáctkou je logo Blancpain, naproti pod pozicí "6" pak nápis Swiss made.

Blancpain Villeret Grande Décoration SE pro Only watch 2011

Chloubou hodinek je zejména jejich mechanický strojek, je jím Calibre 15B s ručním nátahem, zkompletovaný z celkem 117 dílů, rezerva chodu při plném nátahu je rovných 40 hodin. Stejný Blancpain používá u svých kapesních hodinek, a jak stojí v předchozím odstavci, strojek ukazuje čas pouze dvojicí ruček, sekundovou ručku ani datum, coby nejčastější komplikaci, nehledejte.

Nepřehlédněte  Ball Watch Storm Chaser DLC Glow: 66 tritiových trubic a 1 999 vyrobených kusů

V ostrém kontrastu s extrémně čistým a jednoduchým pojetím číselníku i pouzdra je detailní zdobení všech můstků strojku, jež jsou viditelné rozměrným safírovým průhledem. Mistr svého oboru Marie-Laure Tarbouriech opět ukázal svůj talent a na srdce hodinek zvěčnil typickou krajinu v okolí Rock v Monaku. Po obvodu je pak rytina Blancpain, název aukce (Only watch 2011) a také Piéce unique.

Blancpain Villeret Grande Décoration SE pro Only watch 2011 (rytina strojku)

Blancpain výzkum zákeřné svalové dystrofii kontinuálně podporuje už od roku 2001 a od té doby se vždy v charitativním aukci, kterých bylo od té doby sedm, hodinky Blancpain objevily.

Only watch 2011

Dobročinnou akci spolupořádá monacká organizace a aukční dům Antiquorum, pod patronací Alberta II, monackého prince. Během aukce, která proběhne 22. září 2011, bude vydraženo 40 luxusních hodinek z dílen těch nejprestižnějších značek, výtěžek pak bude věnován na podporu výzkumu svalové dystrofie. Jde o zákeřné onemocnění, které napadá svalovou a nervovou soustavu a postihuje průměrně jednoho chlapce z 3 500, aktuálně jí trpí okolo 250 tisíc lidí po celém světě. Nemoc je zatím nevyléčitelná, za pomocí léků a vhodného režimu je možné pouze zmírnit a zpomalit její průběh.

Nepřehlédněte  Golfista Bubba Watson vyhrál Masters. Na zápěstí měl hodinky Richard Mille

Blancpain  Villeret Grande Décoration SE Only Watch 2011 (technické parametry):

 • Strojek: mechanický Calibre 15B, tloušťka 2,2 mm; průměr 36,1 mm; rezerva chodu 40h; 20 kamenů; 117 komponent
 • Pouzdro: 18kt zlato, průměr 45 mm, tloušťka 8,3 mm
 • Vodotěsnost: 30 m (3 bar)
 • Sklíčko: konvexní safírové s oboustrannou antireflexní úpravou
 • Víčko: 18kt zlato, safírový průhled na zdobený strojek
 • Rozteč nožek: 23 mm
 • Řemen: kožený
 • Unikátní kus

Zdroj: Blancapin, WorldTempus

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*