Hublot US$5 Million

Hublot US$5 Million

Hublot / Novinky

Pětimilionové Hublot s více než tisícovkou diamantů už mají svého majitele

Na výstavě v Basileji toho bylo k vidění mnoho a mezi technickými skvosty typu Mikrogirder, jež drží titulu nejpřesnějšího mechanického chronografu mohli návštěvníci zahlédnout i šperkařský skvost s názvem  od Hublot. Ten si krátce na to našel svého majitele, za kterým putoval až do Singapuru.

Hodinky jsou opravdovým unikátem, vyroben byl pouze jeden jediný kus a nutno říci, že v tomto případě jde haute horlogerie opravdu trochu stranou. Název skvostu samozřejmě indikuje jejich prodejní cenu, která je ekvivalentem bezmála 100 milionů korun, tedy sumy, která by téměř každému stačila na několik životů. A nebylo by rozhodně třeba obracet každou korunu…

Na první pohled se zdá, jako by hodinky celé byly vyrobeny výhradně z diamantů, pouzdro velikosti 44 milimetrů vyrobené z 18karátového bílého zlata totiž  skutečně prosvítá jen na několika málo místech.

Hublot US$5 Million

Celkem bylo na číselník, pouzdro, lunetu a zlatý tah použito  1 282 diamantů, mezi kterými je šestice velkých kamenů hmotnosti více než 3 karátů. Celková hmotnost diamantů pak přesáhla magickou hranici 100 karátů.

Nepřehlédněte  Audemars Piguet Royal Oak Offshore Ginza 7 a 40 nástěnných hodin jako podpora Japonsku

Není třeba sáhodlouze vysvětlovat, že Hublot vybrala pro svůj šperkařský unikát jen ty nejkvalitnější kameny Top Wesselton stupně VVS, diamantový háv vznikl za pomoci šperkařů a zlatníků z ženevského ateliéru Bunter, který se značkou Hublot čas od čas kooperuje.

Výběr kamenů nebyl vzhledem k rozličným tvarům pouzdra a plochám tahu vůbec jednoduchý, samotnou kapitolou pak bylo jejich obrábění a usazení na zlatý podklad. Suma sumárum pětimilionové Hubloty zaměstnaly 12 řezačů a brusičů, a dalších 5 klenotníků, kteří diamanty sázeli na předem určené pozice. Nebyla to ale záležitost několika směn, proces totiž zabral celých 14 měsíců a tato práce se bez pochyby na výsledné ceně hodinek jistou měrou promítla.

Hublot US$5 Million

Hodinky byly nejprve k vidění v butiku Hublot v obchodním centru Marina Bay Sands v Singapuru a odtud putovaly ke známému prodejci The Hour Glass, kde si jej krátce na to vyhlédl  a zakoupil zámožný sběratel a bezesporu i milovník hodinek a drahých kamenů.

Šperkařské parametry nejdražších hodinek světa:

 • Referenční číslo:    306.WX.0099.WX.9904
 •  Unikátní kus, celkem použito 1 282 diamantů o celkové hmotnosti více než 100 karátů
 • Použito 6 čtvercových kamenů, z nichž každý váží více než 3 karáty
 • Pouzdro:průměr 44 mm z 18karátového bílého zlata (použito 302 diamantů o celkové hmotnosti 27 karátu)
 • Sklíčko: safírové s oboustrannou  antireflexní vrstvou, metalické logo Hublot
 • Víčko: z 18karátového bílého zlata s rytinou pečeti Hublot
 • Korunka: z 18karátového bílého zlata s 12 diamanty (1,73 karátu)
 • Číselník: 18karátového bílé zlato, palladium, 179 diamantů (8,75 karátu)
 • Rafičky: rhodiové, broušené diamantem
 • Strojek: HUB 1100 (automatický nátah, frekvence 4 Hz, Ø 25.60 mm, tloušťka 3,60 mm, 63 dílů, 25 ložiskových kamenů, rezerva chodu 42 hodin)
 • Tah: z 18karátového bílého zlata, vysázeno celkem 782 diamantů o celkové hmotnosti 45 karátů, překlápěcí přezka z bílého zlata
Nepřehlédněte  Před 100 lety se potopil Titanic a Romain Jerome vydává dvě limitované edice hodinek

Zdroj: Hublot

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*