Novinky

Na výstavě v Basileji ukradeny diamanty v ceně milionů eur

Proslulá výstava hodinářů, klenotníků a dalších spřízněných oborů, tradiční BaselWorld každoročně přiláká desetitisíce zvědavých návštěvníků. Jako magnet v době konání výstaviště přitahuje nejen milovníky hodinek, ale jak dokazují poslední události, také zloděje. Těm se podařilo odcizit diamanty závratné hodnoty.

Mluvčí veletrhu Markus Melzl uvedl, že ke krádeži došlo 30.března okolo 11.hodiny dopolední, kdy neznámí pachatelé odcizili v prostorách haly 3 čtyři diamanty v celkové hodnotě okolo 10 milionů dolarů.

Ihned po zjištění krádeže byly prostory haly, kde vystavovaly šperkařské značky, uzavřeny, aby se zabránilo úniku pachatelů mimo výstaviště. Lupkové ale byli zřejmě rychlejší a prostory veletrhu stihli opustit.

"Ukázalo se, že pachatelé uprchli i s ukradeným zbožím. Patrný je také scénář krádeže, kdy trojice zaměstnala pozornost klenotníka, zatímco duo vítečníků brilianty odcizilo z nedostatečně zabezpečené vitríny," doplnil Melzl.

Je pravděpodobné, že se pachatelé na inkriminovaném místě vyskytovali od začátku veletrhu, aby se dostatečně seznámili s terénem a mohli tak celou akci dokonale naplánovat. Způsob provedení budí profesionální dojem, zcela jistě nešlo o žádné začátečníky. Policie v těchto dnech zkoumá záběry z průmyslových kamer a snaží se na místech krádeže zachytit jakékoli stopy, které by mohly vést k dopadení.

Nepřehlédněte  Bell & Ross BR01 Casino Pink Gold: další hodinky do dražby Only watch 2011

Letos v Basileji na ploše větší než 160 000 čtverečních metrů prezentuje své klenoty 1 892 značek z 45 zemí světa. Letošní krádež diamantů přitom v souvislosti s výstavou rozhodně není ojedinělým úkazem. Předloni byly odcizeny šperky a hodinky za 10 milionů eur, pachatelé však byli krátce na to dopadeni. V roce 2007 pak z výstaviště zmizely klenoty v hodnotě jednoho milionu franků, zboží se ale nikdy nenašlo.

Zdroj: Professional Jeweller

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*