TAG Heuer Carrera Mikrograph Anthracite

TAG Heuer Carrera Mikrograph Anthracite

Novinky / Tag Heuer

TAG Heuer Carrera Mikrograph Anthracite. Další velmi přesný chronograf za milion

TAG Heuer Carrera Mikrograph se v únoru letošního roku staly prvním náramkovým chronografem schopným měřit krátké časové úseky s přesností setiny sekundy výhradně za pomocí čistě mechanického kalibru. Limitovaná verze 150 kusů přichází v novém barevném provedení.

Ačkoli působila zpráva o technickém majstrštyku z dílen hodinářů TAG Heuer začátkem tohoto roku neskutečně, její slávu jen o několik týdnů později zastínil koncept Mikrotimer Flying 1000 s ještě 10× přesnějším mechanismem.

Carrera Mikrograph se přesto a nutno dodat, že zcela zaslouženě, záhy objevily v zorném poli mnoha sběratelů z celého světa. Každý z nich chtěl tento neobyčejný chronograf ve zlatě vlastnit. Překážkou nakonec nebyla cena, ostatně asi milion korun není za technicky tak vyspělý kousek částka nijak přemrštěná, ale dosti limitovaná výroba. Hodinek bylo vyrobeno jen 150 kousků.

Všichni na které se v první vlně nedostalo jistě ocení informaci, že se chystá nová barevná varianta, opět v objemu 150 kusů. Změnou prošel číselník, jehož střed je nově v barvě antracitu s viditelnými paprsky. Ve stejné barvě bude také kožený řemen, na které jsou hodinky standardně dodávány.

Nepřehlédněte  Švýcarské hodinky pro fanoušky matematiky. To jsou Fortis IQ

TAG Heuer Carrera Mikrograph Anthracite

Unikátnost in-house strojku použitého u Carrera Mikrograph spočívá v integraci modulu chronografu, který ke svému pohonu využívá setrvačky s frekvencí 360 000 kyvů/hodinu. Běžný čas pak obstarává typ s běžným parametrem 28 800 kyvů/h. Mechanismus také obsahuje dva pérovníky, jeden zásobuje právě ručku chronografu, druhý pak ukazatele času.

TAG Heuer Carrera Mikrograph Anthracite budou k mání ještě během letošního roku a to za stejnou cenu jako první verze, tedy ekvivalent 50 000 CH.

Zdroj: Calibre 11

Štítky: /

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*