Oris Carlos Coste LE Cenote Series

Oris Carlos Coste LE Cenote Series

Novinky / Oris

Oris Carlos Coste LE Cenote Series

Příznivci potápěčských hodinek a fanoušci světového rekordmana ve volném potápění  Carlose Costa mají důvod k radosti. Značka Oris, jejímž je Carlos dlouhou dobu ambasadorem, si totiž na letošní rok připravila limitovanou edici hodinek s jeho podpisem.

Carlos Coste již u Oris jeden svůj model hodinek má, ovšem značka pověstná produkcí výhradně mechanických hodinek s červeně zdobenými rotory se k příležitosti jeho loňského výkonu, kdy stanovil nový světový rekord ve volném potápění, rozhodla fanouškům potápění přinést omlazenou a přepracovanou verzi.

Oris Carlos Coste LE Cenote Series

Věhlasný potápěč se totiž loni vybaven jen baterkou a monoploutví vydal 150 metrů pod hladinu moře když prozkoumával podmořský jeskynní komplex, který leží 31 mil pod mexickým Yucatánem. Venezuelský dobrodruh se tak během ponoru musel obejít bez dýchací aparatury a jeho výkon byl tak zanesen do Guinnessovy knihy světových rekordů.

Oris Carlos Coste LE Cenote Series

Stejně jako v případě prvního modelu zůstal větší průměr pouzdra, který činí 46 milimetrů. Na rozdíl od drtivé většiny hodinek z kolekce Diving není pouzdro z bokorysu soudkovité a tak je uvedený průměr mírou otočné lunety a nikoli spodní části pouzdra, která je u těchto modelů širší.Oris Carlos Coste LE Cenote Series

Nepřehlédněte  Seiko zachraňuje oceány speciální edicí Save the Ocean

Celé pouzdro je zhotoveno z titanu, který ale díky své povrchové úpravě budí dojem leštěné oceli, což je dobře. Ze stejného materiálu je také masivní tříproudový tah, jehož zkrácení se podobně jako u Breitlingů provádí za pomocí miniaturního šroubováku a není tedy zapotřebí hodinářského náčiní.Stejně tak je jednoduchá výměna tahu za polyuretanový řemen, který je součástí dárkového setu spolu s dalšími bonusy.

Otočná luneta má keramickou vložku odolnou vůči poškrábání. Stejný materiál ostatně pro některé své prémiové hodinky zvolila i Omega (Seamaster Planet Ocean Liquidmetal), Rolex stejnému materiálu říká Cerachrom. Popisky na lunetě jsou, stejně jako trojúhelník na nulové pozici, pro optimální čitelnost pokryty vrstvou SuperLuminova.

Oris Carlos Coste LE Cenote Series

Číselník je barevně naladěn stejně jako luneta, stupnice minutového sčítače chronografu má, opět z důvodu čitelnosti, podobu světlého prstence a dva trojúhelníky připomínají   Carlosovy dřívější výkony: rekordu výdrže pod hladinou v délce 2 minuty 30 sekundy při dynamickém ponoru a sedm a půl minuty při statickém ponoru. Prvních deset minut je vyznačeno na tmavém oblouku, který obepíná bílý prstenec.

Nepřehlédněte  Breitling Chronomat GMT 44. Cestovní chronograf v menším

Hodinový sčítač stopek je na pozici "12", na devítce pak na plošce surbciferníku obíhá sekundová ručka. Hlavní rafičky i indexy jsou vybaveny vrstvou SuperLuminova a po zkušenostech s běžnějšími modely kolekce je jasné, že budou za tmy doslova zářit. Mezi šroubovací korunkou a dvojicí tlačítek k ovládání stopek je výstupek s dvojicí šroubů, aby trojice ovládacích prvků vizuálně z pouzdra tolik nevyčnívala.  

Oris Carlos Coste LE Cenote Series (balení)
Vodotěsnost hodinek je 500 metrů a tak není překvapením přítomnost automatického heliového ventilu, který obývá levý bok pouzdra u devítky. Použit je strojek ETA 7750 s červeným rotorem, který ovšem není vidět. Zadní víčko je totiž celé z titanu a jeho střední modrou část vyplňuje silueta potápěče spolu se jménem Carlos Coste a připomenutím limitované edice.

Oris Carlos Coste LE Cenote Series (technické parametry):

Strojek: mechanický s automatickým nátahem (ETA Valjoux 7750); 25 kamenů; rezerva chodu 42 hodin; frekvence 28 800 kyvů/h (4 Hz)
Ukazatelé: hodiny, minuty, sekundy (subciferník na pozici 9), datum (pozice 6), hodinový sčítač chronografu (pozice 6), 30-minutový sčítač chronografu na pozici 12
Rozměry a materiál pouzdra: průměr 46 mm, titanium
Číselník: černý, rafičky (hodinová a minutová) spolu s indexy opatřeny vrstvou SuperLuminova
Sklíčko: konvexní safírové, oboustranná antireflexní úprava
Luneta: otočná v obou směrech, vložka z keramiky odolná vůči poškrábání, minutové pozici i trojúhelník se SuperLuminova
Vodotěsnost: 500 m
Víčko: titanové, střední část modrá s nápisem a siluetou potápeče
Tah: tříproudový titanový, polyuretanový řemen v balení
Další: limitovaná edice 2 000 ks
Cena: 4 350 CH
Nepřehlédněte  Tissot Heritage Visodate PR 516 GL. Hodinky s nádechem 70.let

Zdroj: WatchLuxus, Oris

Štítky: /

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*