OMEGA Seamaster Aqua Terra Golf

OMEGA Seamaster Aqua Terra Golf

Novinky / Omega

OMEGA Seamaster Aqua Terra Golf lákají na green

OMEGA se před nedávnem poprvé zhostila nelehké úlohy oficiálního časoměřiče na golfovém turnaji PGA a dnes je již na světě model hodinek, který na green odkazuje. Řeč je o oblíbené kolekci Seamaster Aqua Terra se zajímavým in-house strojkem 8500.

Hodinky se až na detaily prakticky neliší od stávajících modelů základní řady Aqua Terra, jelikož jsme se jí ale na ChronoManii zatím podrobněji nevěnovali, je uvedení této speciální verze ideální příležitostí tento hřích napravit. Modelová linie Aqua Terra existuje v kolekci Seamaster již docela dlouho, předchozí generace využívaly kalibru 2500, který je upravenou verzí strojku ETA 2892-2, se sedmadvaceti ložiskovými kameny a především systémem Co-Axial, který využívá dvojitého souosého krokového kola, které je nedílnou součástí každých mechanických hodinek.

OMEGA Seamaster Aqua Terra Golf

Skutečnou lahůdkou je ale teprve verze vyráběná od roku 2009, tedy aktuální generace Aqua Terra. Oním lákadlem je použití zcela přepracovaného kalibru 8500 (představen v roce 2007 a poprvé byl použit u model Hour Vision), který sestává z celkem 202 individuálních součástí a pyšní se dvojicí pérovníků, díky kterým se zvýšila rezerva nátahu na rovných 60 hodin (kalibr 2500 má rezervu okolo 44 hodin). Ceněnou funkcí je rovněž nezávislého nastavení hodinové rafičky, což nabývá na smyslu nejen při cestování do jiného časového pásma, ale i při změně letního času na zimní a naopak.

Nepřehlédněte  Export švýcarských hodinek v březnu 2010 meziročně vzrostl o 11 %

OMEGA Calibre 8500

Podobně jako v případě zatím posledního kalibru 9300/9301 existuje také tento v luxusnější verzi 8501 s rotorem z 18kt zlata. Společným prvkem pak je zdobení rotoru i můstků zakřivenými ženevskými pruhy, příjemným zpestřením jsou modřené šroubky.

OMEGA Seamaster Aqua Terra Golf

Bohaté dekorování mechanismu je vidět přes rozměrný safírový průhled v ocelovém víku s šesti mohutnými zářezy. Mezi nimi je tradičně rytina názvu kolekce, použitého soukolí a stupně vodotěsnosti. Ta je oproti běžným Seamasterům poloviční, tedy 150 metrů respektive 500 stop, ale i to na potápění do zhruba 10 – 12 metrů bohatě stačí.

OMEGA Seamaster Aqua Terra Golf

Číselník zaujme plastickými vertikálními pruhy na kterém jsou posazeny masivní trojúhelníkové indexy  z bílého zlata. Zlaté jsou i ručky, oba elementy jsou navíc opatřeny vrstvou SuperLuminova, s čitelností času za tmy tak nebude problém.

Po okruží jsou zelenými arabskými číslicemi značeny minutové pozice a tím celá spojitost s greenem začíná a vlastně i končí. Na pozici "3" je pak orámovaný lichoběžníkový náhled na černý věnec datumovky.

Ačkoli je pouzdro průměru 41,5 mm, hodinky budou díky tenčí leštěné lunetě na ruce působit mohutněji, než ve skutečnosti jsou. Ocelový tah je jemně broušený a potěšující je spojení jednotlivých článku miniaturními šroubky, přizpůsobit tak délku tahu obvodu zápěstí tak konečně bude poměrně snadné (u modelů Seamaster 300 m to není právě příjemná zkušenost).
 

Nepřehlédněte  Ohrozí odchod Swatch Group veletrh Baselworld?

OMEGA a golf: četný sponzoring, oficiální časomíra i ambasadoři

Roli oficiální časomíry na nejprestižnějším golfovém turnaji vůbec předcházely četné role hlavního sponzora na celé řadě soutěží, jako European Masters, Dubai Desert Classic nebo World Cup of Golf, tedy prakticky po celém světě.

Tým ambasadorů značky navíc čítá několik předních hráčů, aktuálně je to Australan Greg Norman, žijící legenda, mladší generaci hráčů pak zastupuje Sergio Garcia ze Španělska nebo teprve dvaadvacetiletá Michell Wie.

Zdroj: OMEGA Watches

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*