Ball Watch Co. / Novinky

Guillaume Néry s hodinkami Ball překonává obávanou Blue Hole

Držitel světového rekordu ve volném potápění, Guillaume Néry, se vydal vstříc temným hlubinám bahamské propasti známé jako Blue Hole. Společnost mu přitom dělala jeho přítelkyně a samozřejmě potápěčské hodinky z dílen Ball Watch co.

Výsledek s názvem Free Fall je spíše než záznamem sportovního výkonu uměleckým dílem, který Néry spolu se svou přítelkyní Julii Gautier, mimochodem ženskou rekordmankou ve volném potápění, za podpory hodinářské společnosti Ball vytvořil za čtyři odpoledne.
Kdo se totiž o potápění trochu zajímá, ví, že ona bahamská propast známá jako Blue Hole je hluboká nejméně 200 m a není v lidských silách ji na jeden nádech překonat. Ač přesně takový dojem snímek díky skvělému střihu a dramatickému hudebnímu doprovodu navodí.

Modrá díra je mezi potápěči obávanou lokalitou, která nemá na mapě korálových propastí obdoby. A podle aktuálních zpráv již jejímu vábení podlehly více než dvě stovky potápěčů.

 A nyní již slíbené video:

Blue Hole je korálová propast situovaná jen kousek od břehu, se kterým je spojena molem. Její hloubka není přesně známa, úplného dna totiž ještě nikdo nikdy nedosáhl. Průběh průrvy je dobře zmapován do hloubky 202 m, což je zatím nejhlubší ponor, který byl v Blue Hole uskutečněn a to roku 2000. Víme tedy, že v hloubce 50 až 60 metrů je propast propojena klenbou s okolním mořem. Díra se hlouběji stále zužuje a v hloubce 100 m je sráz na 120 m, kde také začíná prudký svah. Hlouběji než 202 m pronikly jen roboty s kamerou, díky kterým bylo zjištěno, že v hloubce 280 m přechází sráz v mírnější svah a ten o dvacet metrů hlouběji opět nabírá strmý charakter.

Nepřehlédněte  De Bethune DB28 celkovým vítězem 11.ročníku hodinářské Velké ceny Ženevy

Zdroj: Ball Watch Company, Nautico-Lbc

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*