Jachta týmu Abu Dhabi Ocean Racing

Jachta týmu Abu Dhabi Ocean Racing

IWC / Novinky

IWC Portuguese Yacht Club Ocean Volvo Race je speciální edice známého chronografu

Kdo by neznal IWC Portuguese Yacht Club? Tento mechanický chronograf s nejsportovnější duší z celé rozsáhlé modelové linie Portuguese se dočkal nové edice. Verze s přízviskem Volvo Ocean Race odkazuje na v létě uzavřené spojenectví stejnojmenného podniku a švýcarské manufaktury.

Pro milovníky hodinek neznalé jachtařského sportu nutno připomenout, že Volvo Ocean Race je nejdelší a i zkušenými mořeplavci právem považovaný za nejnáročnější závod svého druhu vůbec. Absolvovat jej má mezi námořníky stejný zvuk, jako má pro horolezce zdolání nejvyššího vrcholku světa. Také proto je závod přezdíván jako "Everest of Sailing".

Plavba byla odstartována minulý pátek (29.října) a mezi zúčastněnými plavidly nechyběla jachta týmu Abu Dhabi Ocean Racing, který se manufaktura IWC rozhodla sponzorovat. Plavidlo tak samozřejmě spojitost s hodinářskou značkou nijak netají, což dokazují obřím logem ozdobené plachty.

Jachta týmu Abu Dhabi Ocean Racing

Cesta pro závodníky začala ve španělském přístavním městě Alicante a povede kolem šesti kontinentů, jejichž břehy omývají čtyři světové oceány. Cílovou stanicí plavby délky neuvěřitelných 39 270 námořních mil (cca 72 730 km, tedy zhruba 1,8 × kolem Země) na kterých budou muset závodníci vzdorovat nevždy přívětivé náruči oceánu, jehož vlny běžně v bouři dosahují výšky 15 metrů, bude v létě příštího roku přístav Galway v Irsku.

Nepřehlédněte  OMEGA Seamaster Aqua Terra Golf lákají na green

Tým pod záštitou IWC se navíc pokusí překonat dosavadní rekord uražené vzdálenosti po moři během 24 hodin. Dosavadní rekord délky 596,6 mil (1 105 km) byl ustaven během ročníku 2008/2009 jeho celkovým vítězem (Ericsson 4).

IWC Portuguese Yacht Club Volvo Ocean Race 2011/2012

Zahájení tohoto prestižního jachtařského podniku si uvedení speciální edice hodinek jednoduše zaslouží. A není překvapením, že u IWC sáhli po oblíbeném sportovním modelu řady Portuguese s dovětkem Yacht Club.

Mohutné pouzdro průměru kulatých 45 milimetrů střeží známý manufakturní kalibr IWC 89361 s několika hodinářskými komplikacemi. Nechybí tak indikace data na obvyklé pozici "3", mimostředná sekundová ručka pak obíhá na subciferníku zdobeném jménem kolekce u šestky.

Použitý in-house kalibr IWC 89361

Naproti pod pozicí "12" je pak sčítač chronografu, kdy větší rafička indikuje minuty na vnější obarvené stupnici a menší pak načítá hodiny. To oproti nejběžnějšímu schéma dvou samostatných sčítačů (30-minutový a 12-hodinový), který vyplývá s konstrukčního uspořádání strojku ETA Valjoux 7750, znamená velkou úsporu místa a tím přehlednější číselník.

Ostatně stejný způsob načítání měřeného času nabízí i zatím poslední in-house strojek OMEGA 9300/9301, který je aktuálně montován do nové kolekce Seamaster Planet Ocean a Seamaster Professional.

Nepřehlédněte  Guillaume Néry s hodinkami Ball překonává obávanou Blue Hole

IWC Portuguese Yacht Club Volvo Ocean Race

Další devizou strojku je komplikace flyback umožňující měření krátkých časových úseků, o což se stará červená sekundová ručka. Aktivovaný mechanismus stopek tak není nutno před vynulováním zastavit, ale rovnou začít měření nového úseku. To běžná konstrukce chronografu neumožňuje. Na číselník s karbonovým vzorem, který obepíná bílá stupnice s pětiminutovými intervaly, je opravdu hezký pohled.

Kalibr, jehož rotor a můstky zdobí zlaté nápisy a ženevské pruhy je viditelný mohutným zadním průhledem ze safíru, který je vsazen do titanového dýnka s rytinou názvu manufaktury a připomenutí letošního ročníku regaty.  

IWC Portuguese Yacht Club Volvo Ocean Race

Stejný krystal ovšem klenutého tvaru a s oboustrannou antireflexní vrstvou chrání i číselník. Korunka k ručnímu nátahu nebo nastavení času a data je šroubovací a z boku ji dokonale chrání rozšiřující se linie pouzdra.

Jde o vůbec první IWC Portuguese Yacht Club s titanovým pouzdrem a ze stejného materiálu, který je pro své unikátní vlastnosti hojně používán ve špičkových průmyslových odvětvích, je zhotovena i překládací spona reliéfního pryžového řemenu.

Zdroj: IWC, Volvo Ocean Race, Hodinkee

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*