Hublot Oceanographic 4000 m

Hublot Oceanographic 4000 m

Hublot / Novinky

Hublot Oceanographic 4000. Vodotěsnost je jejich druhé jméno

Skutečnou delikatesu připravila příznivcům potápěčských hodinek švýcarská manufaktura Hublot. Jsou jí monstrózní hodinky Oceanographic, které zaujmou nejen svou zavalitou konstrukcí ale také stupněm vodotěsnosti, který je rovných 4 000 metrů.

Neutuchající vývoj a výzkum, na jehož konci tyto hodinky vznikly, trval celých 18 měsíců a sami představitelé Hublot je popisují jako model, který posouvá možnosti náramkových hodinek zase o pomyslný krok kupředu.Zajímavostí je, že na vývoji spolupracovalo i proslulé Oceánografické Muzeum v Monaku spolu s Nadací monackého prince Alberta. Slavnostní odhalení hodinek pak proběhlo 6.června v hlavním muzejním akváriu za účasti významných osobností v čele s šéfem značky Hublot (J.-C. Biver), nechyběl pochopitelně ani monacký kníže Albert.

Hublot Oceanographic 4000 m

První pracovní setkaní všech zainteresovaných stran  – konference Deep Sea – proběhne 13.října v pařížském oceánografickém institutu. Uzavřená spolupráce je pro obě strany jednoznačným důkazem vzájemného respektu, výtěžek z prodeje hodinek bude určen na další vědecké výzkumy oceánu, které muzeum v dohledné době chystá.

Hublot s extrémní vodotěsností

Jak vyplývá z předchozích řádek, nové potápky Hublot odolají výšce vodního sloupce 4 000 m, což odpovídá 13 120 stopám nebo také 400 atmosférám. Testovací vzorky byly za pomocí nejmodernější techniky vystaveny podmínkám, které panují 5 000 metrů pod vodní hladinou. I zde si však hodinky zachovaly svou vodotěsnost, kterou kromě dokonalého těsnění všech dílů zaručuje sklíčko z umělého safíru tloušťky 6,5 milimetrů, víčko hodinek tvoří 2 mm titanový plát.

Nepřehlédněte  Longines Twenty-Four hours: jednou dokola za 24 hodin

Hublot Oceanographic 4000 m

Titan je vlastně hlavním materiálem, je z něj totiž zhotoveno ohromné pouzdro průměru 48 milimetrů. Z něj na pravém boku trochu netradičně vystupují hned dvě korunky. Horní na pozici "2" slouží k ovládání vnitřní obvodové lunety se stupnicí pro odměřování doby strávené pod hladinou. Korunka je šroubovací a bajonetová a lze jí otáčet v jednom směru, na fotografiích nelze přehlédnout její masivní ochranu. Menší korunka je u čtyřky a slouží k manuálnímu nátahu strojku a nastavování času a data.

Hublot Oceanographic 4000 m

U hodinek s takto velkou vodotěsností nepřekvapí heliový ventil, který je v tomto případě z nerezové oceli a je umístěn na pozici "10". Použit je mechanický strojek s automatickým nátahem HUB1401, který sestává ze 180 komponent, má 23 rubínů, leštěné můstky a pero nepokoje Glucydur (nemagnetický materiál s výbornými mechanickými vlastnostmi), rezerva chodu při plném nátahu je 42 hodin.

Hublot Oceanographic 4000 m

Kromě titanové verze, které se vyrobí rovná tisícovka bude v prodeji i verze s karbonovým pouzdrem, kterých z výroby vzejde 500 kusů. Číselník je v obou případech matný tmavý, liší se ale barva na plochách hlavních ruček a hodinových indexy. Ty jsou u karbonové verze černé, u titanové mají zelenou barvu a v obou případech je vzhledem k mohutnosti těchto elementů zajištěná velmi dobrá čitelnost i hluboko pod vodní hladinou, kam se sluneční paprsky hledají cestu jen obtížně.

Nepřehlédněte  Bell & Ross B01 Horizon. Pro letce nezbytné hodinky

V luxusním dárkovém balení výrobce dodává hned dva řemínky – pryžový a druhý v kombinaci polyuretan a nylon, spona bude dle provedení titanová nebo s PVD vrstvou. Zbývá doplnit cenové relace, doporučená cena titanové verze je 19 900 USD, karbonové pak 25 900 dolarů.

Další fotografie:

Představení hodinek Hublot Oceanographic 4000 m (Monako

Představení hodinek Hublot Oceanographic 4000 m (Monako)

Představení hodinek Hublot Oceanographic 4000 m (Monako)

Hublot Oceanographic 4000 m

Hublot Oceanographic 4000 m

Zdroj: Hublot, WatchTime, TimeZone (fotografie)

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*