Hamilton Team Earth: za lepší svět s Harrisonem Fordem

Hamilton / Novinky

Hamilton Team Earth: za lepší svět s Harrisonem Fordem

Hvězdy stříbrného plátna coby ambasadoři švýcarských hodinářů nejsou ničím neobvyklým. TAG Heuer hrdě nosí Leonardo DiCaprio, Geroge Clooney „dýchá“ za značku OMEGA. A u Hamilton? Ti mají Harrisona Forda, i když jeho spojení s touto značkou má hodně charitativní význam.

Kooperace americké hodinářské značky Hamilton s hercem Fordem již přinesla jeden plod spolupráce a to model s názvem Conservation, kterým Harrison propůjčil svou tvář a jehož podpis je gravírovaný na rotoru strojku hodinek.

Označení hodinek bylo převzato od stejnojmenné organizace, která po celém světě upozorňuje na znečištění naší planety. Člověk je závislý na přírodě, aniž by si to třeba každý den uvědomoval. Je to stabilní klima bez přílišných výkyvů a přírodních katastrof, je to čistý vzduch, který potřebujeme dýchat a čistá voda, které by mohl být v dohledné budoucnosti nedostatek.

Ekonomický růst a stále rychlejší rozvoj infrastruktury a průmyslu má totiž na přírodu vážné dopady, které mohou mít při neustálém odkládání rázných opatření katastrofální dopady.
Proto organizace Conservation International dává problematiku planety do povědomí lidí na všech úrovních; od obyvatel zapadlých vesnic přes krajské zástupce po kanceláře prezidentů a ministerských předsedů.

Nepřehlédněte  Zenith Heritage Ultra Thin Moonphase a El Primero pro dámy

Harrison Ford je členem organizace již od roku 1991 a za tu dobu byl nejednou oceněn za pilnou iniciativu za čistou planetu. Po nahlédnutí do Harrisonova profesního života třeba na Wikipedii je zkrátka zřejmé, že sám problémům znečišťování přírody zasvětil kus života, byť přesto stihl a stále stíhá hrát v mnoha podařených filmech.

Organizace Team Earth spojuje podniky, neziskové organizace, vědce, pedagogy, známé osobnosti a vůbec všechny ty, kterým není osud planety lhostejný. Klíčovými tématy přitom jsou klima, čistota vody, dostatek potravy a zdraví.

Team Earth: nenápadné hodinky důrazně upozorňují na problémy planety

Hodinky Hamilton Team Earth jsou přesně takové, jaké by měly být. Marně byste tak hledali okázalé pouzdro z drahých kovů nebo složité a nákladné komplikace. Čistá elegance s nestárnoucím designem a to i přesto, že větev Khaki, do které se model Team Earth řadí, čítá hlavně sportovněji vyhlížející modely.

V ocelovém pouzdře nevelkého průměru tiká strojek ETA s 25 kameny a rezervou chodu osmatřicet hodin. Černý ciferník není přesycený sčítači stopek a dalšími komplikacemi, je tedy přehledný a čas se z něj bude dobře odečítat. A to i za tmy, hodinová a minutová rafička je totiž opatřena luminiscenční vrstvou, stejně tak i číslice na hodinových pozicích (to ovšem nemohu říci s absolutní jistotou, nicméně u modelu Conservation číslice luminiscenční jsou).

Nepřehlédněte  IWC Big Pilot a Mark XVI ve speciální rodinné edici

Ciferník kryje safírové sklo, které obepíná pevná luneta s jemným vroubkováním. Stejným vzorem je pak zdobena i šroubovací korunka. Vodotěsnost kategorie 100 metrů je ovšem garantována jen při jejím správném zašroubování.

Víčko hodinek je k pouzdru uchyceno šesticí malých šroubků, jeho okraj je přitom vroubkován ve stejném stylu jako luneta a korunka. Oproti modelu Conservation však chybí safírový průhled, Fordův podpis je tak gravírován mezi jeho jménem a názvem organizace Team Earth. Po obvodu jsou pak zvěčněny i další podstatné informace, jako referenční číslo hodinek, typ skla, materiál pouzdra nebo označení použitého kalibru. Nechybí ani stupeň voděodolnosti, který je oproti zvyku kromě výšky vodního sloupce a počtu atmosfér uveden i ve starých jednotkách Psi. Hodinky se vyrábějí s jednou barvou ciferníku, volit ovšem klient může mezi dvěma koženými řemínky a ocelovým tahem s pojistkou.

Pokud je vám postoj Harrisona Forda sympatický, pak můžete kromě vstupu do zmíněné nebo jiné podobné organizace přispět také koupí této edice hodinek. Na dotazy svých známých, jaké že to nové hodinky zdobí vaše zápěstí, pak můžete kromě termínů jako automaty, mechanika, Indiana Jones nebo ETA zmínit také název Team Earth. A neopomenout doplnit, o jakou organizaci vlastně jde.

Nepřehlédněte  Tohle jsou nejdražší hodinky Omega v historii. Nosil je Král rock'n'rollu

Zdroj: Hamilton

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*