Oris Swiss Hunter Team Patrouille-Suisse Edition

Oris Swiss Hunter Team Patrouille-Suisse Edition

Novinky / Oris

Oris Swiss Hunter Team Patrouille-Suisse Edition

Letoun Hawker Hunter se krátce po svém prvním přeletu nad Švýcarskem stal nedílnou výbavou tamní armády. Dnes jsou již tyto stroje dávno vyřazeny z ostrého provozu, přesto jsou Huntery občasně využívány pro lety bývalých armádních pilotů, kteří mají pro legendární letoun do dneška slabost a dokonce založili iniciativu k podpoře Hunterů. Švýcarská značka Oris toto hnutí podporuje a v rámci pomoci uvedla na trh dvojici nových modelů.

Letouny Hunter jsou mezi vyznavači letectví ikonou, a proto byli všichni jejich obdivovatelé roku 1994 zděšeni rozhodnutím švýcarské armády vyřadit letouny z provozu nepříjemně překvapeni. Vždyť švýcarské hlídky používali tento stroj při své práci přes 30 let. K této době se tak datuje start kampaně "Save the Patrouille Suisse-Hunter", kterou podporuje klub Patrouille Suisse a nějakou dobu také hodinářská značka Oris.

Posledním projevem podpory ze strany známého hodináře je realizace modelu Swiss Hunter Team PS Edition, který přichází jak ve větším pánském provedení, tak i v rozměru vhodném pro útlé zápěstí dívek a žen.

Oris Swiss Hunter Team Patrouille-Suisse Edition

Čtenáři mi jistě prominou, když popis začnu referencí  733 7629 4063 určené pánům. Tak tedy, pouzdro hodinek je zhotoveno z nerezové oceli a v průměru má, na pilotní hodinky nevýrazných 44 mm. Hodinky se vyznačují minimalistickým designem bez složitějších tvarových kreací, tak jak to hodinkám tohoto typu přísluší.

Nepřehlédněte  Citizen v Basileji představil nejpřesnější strojek na světě

Oris Swiss Hunter Team PS Edition (dámské)

Číselník je díky mohutným rafičkám a stejně dobře viditelným číslicím a indexům velmi dobře čitelný, sousloví SuperLuminova ve specifikacích pak napovídá dobré čitelnosti i za tmy. Zajímavostí je ukončení sekundové rafičky švýcarským křížem.  Ve středovém prstenci je stupnice ve 24-hodinovém režimu, některé pilotní hodinky mívají ciferník rovnou čtyřiadvacetihodinový.

Datum je na obvyklé pozici "3", pod dvanáctkou najdeme logo výrobce, slůvko "automatic" pak upřesňuje typ použitého strojku. Je jím Oris Calibre 733, který je poupravenou verzí strojku Sellita SW200. Sklíčko hodinek je safírové a podobně jako takřka všechny hodinky Oris nabízejí i tyto průhled na zdobený rotor, který je doplněn logem týmu Swiss Hunter.

Oris Swiss Hunter Team PS Edition (průhled na strojek)


Dámské provedení je citelně menší  (38 mm) a liší se také provedením číselníku. Ten je stříbrný a na hodinových pozicích je opatřen celkem 13 diamanty (pravděpodobně Top Wesselton). Menší verze přišla o datumovku a bude k dispozici s šedým koženým řemínkem z teletiny s ocelovou sponou, pánové pak budou mít na výběr i trvanlivý ocelový tah.

Není to poprvé, kdy Oris na trh uvádí hodinky s motivem legendární stíhačky Hunter, před dvěma lety byla představena limitovaná edice s ocelovým pouzdrem obohaceným o odolnou PVD vrstvu.

Nepřehlédněte  Oris ProDiver Kittiwake LE 1000 m. Pocta uměle potopené armádní lodi

Oris Swiss Hunter Team PS Edition (dámské)

Hodinky budou spolu s dalšími modely Oris k vidění na blížící se výstavě ve švýcarském Basileji (BaselWorld 2011), kde nám hodináři představí řadu zajímavých novinek.

ORIS Swiss Hunter Team Limited Edition (technické parametry):

Strojek: mechanický kalibr Oris Calibre 733 (základem Sellita SW200); průměr 25,60 mm; tloušťka 4,60 mm; 26 rubínů; rezerva chodu 38 hodin; frekvence 28 800 kyvů/h (4 Hz)
Ukazatelé: hodiny, minuty, sekundy, datum, 24-hodinový cyklus
Rozměry a materiál pouzdra: průměr 44 mm (pánské); 38 mm (dámské), nerezová ocel
Číselník: černý (pánská verze) nebo stříbrný (dámská) s velkými indexy (13 diamanty u dámské verze) a arabskými číslicemi na klíčových pozicích; pro dobrou čitelnost opatřeny materiálem SuperLuminova; datum na pozici "3" (jen u větší velikosti)
Sklíčko: safírové konvexní
Luneta: pevná s jemným vroubkováním
Vodotěsnost: 100 m
Tah: šedý (dámská) nebo tmavě hnědý řemínek, u pánské verze navíc k dispozici ocelový tah

Zdroj: WatchUSeek, Friends Of Oris

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*