Girard-Perregaux ww.tc

Girard-Perregaux ww.tc

Girard-Perregaux / Novinky

Girard-Perregaux ww.tc pro Only watch

Charitativní aukce Only Watch se kvapem blíží a tak už známe identitu téměř všech hodinek, které se letos budou dražit. Jedněmi z nich je i speciální edice známých Girard-Perregaux ww.tc, která se pyšní unikátními materiály.

Zkratka ww.tc znamená worldwide time control a na bílém prstenci obepínajícím číselník jsou proto názvy měst ze všech časových pásem.  Na menším je pak 24-hodinový denní cyklus, přesný čas je pak znázorněn trojicí ruček, které obíhají po kruhu průměru odhadem ani ne 30 milimetrů. Další komplikací je chronograf s funkcí flyback, která umožňuje jeho okamžité nulování bez nutnosti mechanismus stopek nejprve zastavit.

Girard-Perregaux ww.tc

Na ciferníku tedy hraje prim černá a bílá a nejinak tomu je v případě pouzdra průměru 43 milimetrů. Vypuklé safírové sklo totiž svírá černá luneta vyrobená s keramiky, zbytek pouzdra je pak vyhotoven z neméně zajímavého materiálu, je jím titan s úpravou, která povrchu vdechuje bílý háv. Takový materiál se u hodinek objevuje vůbec poprvé.

Náhled na věnec 24-hodinového cyklu

Tlačítka stopek a korunka jsou pak z vulkanizované pryže, ze stejného materiálu je pak i druhá korunka na pozici "9" k ovládání prstence z časovými zónami.
Další specialitou tohoto unikátního kusu je průhled na strojek z kouřového safíru, bohužel však příslušný snímek není k dispozici.

Nepřehlédněte  Mistr hodinář Roger Dubuis se vrací domů

Only watch 2011

Dobročinnou akci spolupořádá monacká organizace a aukční dům Antiquorum, pod patronací Alberta II, monackého prince. Během aukce, která proběhne 22. září 2011, bude vydraženo 39 luxusních hodinek z dílen těch nejprestižnějších značek, výtěžek pak bude věnován na podporu výzkumu svalové dystrofie. Jde o zákeřné onemocnění, které napadá svalovou a nervovou soustavu a postihuje průměrně jednoho chlapce z 3 500, aktuálně jí trpí okolo 250 tisíc lidí po celém světě. Nemoc je zatím nevyléčitelná, za pomocí léků a vhodného režimu je možné pouze zmírnit a zpomalit její průběh.

Girard-Perregaux ww.tc (technické parametry):

  • Strojek: mechanický kalibr GP03387 s automatickým nátahem; průměr  13'''; 63 rubínů; rezerva chodu 46 hodin; frekvence 28 800 kyvů/h (4 Hz)
  • Ukazatelé: hodiny, minuty, sekundy, světové časy, indikátor dne a noci, flyback chronograf, datum
  • Rozměry a materiál pouzdra: průměr 43 mm, tloušťka 13,40 mm, vrstva oxidu titaničitého, luneta z keramiky
  • Víčko: přichyceno 6 šrouby, průhled na strojek z kouřového safíru
  • Číselník: černý střed (hodiny, datum, chrono), ukazatel 24-hodinového cyklu a časových zón
  • Sklíčko: safírové konvexní
  • Luneta: pevná z keramiky
  • Vodotěsnost: 100 m
  • Tah: černý polyuretan, překlápěcí spona s DLC vrstvou
  • Unikátní kus
Nepřehlédněte  Usain Bolt nyní běhá i za Hublot. Bude ještě rychlejší?

Zdroj: WorldTempus

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*