Omega Aqua Terra 44 London Chronograph

Omega Aqua Terra 44 London Chronograph

Novinky / Omega

Omega Aqua Terra 44 London: speciální edice k londýnským hrám

Omega je oficiální časomírou olympijských her řadu desetiletí a nejméně do roku 2020 tomu tak zůstane. Stalo se pravidlem, že značka ke každým hrám uvede speciální limitované edice s motivem města, které toho roku hry hostí. Příští rok to bude Londýn a  už dnes víme, jak budou vypadat nové Omegy k této velkolepé sportovní události.

K příležitosti posledních letních olympijských her v Pekingu Omega sběratelům mimo jiné připravila limitovanou edici kolekce Speedmaster, ovšem hned s pěticí sub-ciferníků coby symbolu her. Pro nadcházející svátek všech sportovců byla zvolena neméně oblíbená řada Aqua Terra s dovětkem London 44 Chronograph.

Číslo samozřejmě udává průměr ocelového pouzdra, půjde tak o poměrně masivní hodinky. Základem je kalibr Omega 3313 s nepokojem Co-Axial, strojek není přímo z dílen hodináře, vychází totiž ze strojku Piguet 1285.

Omega Aqua Terra 44 London Chronograph

Rezerva chodu  je příjemných 52 hodin. I to je však málo na situaci, kdy byste hodinky odložili na stolek v pátek odpoledne a v pondělí ráno si je při odchodu do práce opět nasadili. Tedy udělat to samozřejmě můžete, ovšem v takovém případě bude nutné seřízení času.

Nepřehlédněte  Zenith El Primero Chronomaster 1969. Pestrý číselník a otevřené srdce

S přesností chodu strojku souvisí udělená certifikace COSC Chronometer, která zajišťuje, že se denní odchylka bude pohybovat v rozmezí -4 až +6 sekund. U takto přesných strojků tak bohatě stačí čas seřídit jednou za dva týdny, kdy může odchylka dosáhnout cca jedné minuty.

Číselník je tmavě modrý a lemují jej horizontální pruhy, které jsou přerušovány trojicí sub-ciferníku, jejichž plošky jsou zase vyplněny soustřednými kroužky. Jejich rozložení je tradiční, na devítce je malá sekundovka s nápisy (Chronometer, Co-Axial, 150 m), u pozice "6" se po spuštění stopek načítají hodiny, na trojce je pak 30-minutový registr. Nezapomnělo se ani na ukazatel data, jehož okénko je na pozici 4:30. Pro snadný odečet času jsou ručky masivní a stejně jako indexy na hodinových pozicích mají středové plošky s luminiscenční vrstvou.

Omega Aqua Terra 44 London Chronograph (dýnko)

Víčko hodinek je ocelové na závit s šesticí zářezů a reliéfním nápisem London 2012 uprostřed. Gravírování po obvodu pak připomíná patentované soukolí Co-Axial a stupeň vodotěsnosti.

Zůstal i masivní tříproudový tah z broušené oceli, který se samozřejmě výrazně podepíše hmotnosti hodinek, která bude okolo dvou set gramů.

Nepřehlédněte  TAG Heuer ukončila spolupráci s Tigerem Woodsem

Omega Aqua Terra 44 London (technické parametry):

  • Strojek:  mechanický s automatickým nátahem Omega Calibre 3313 (základ Piguet 1285), 37 kamenů; rezerva chodu 52 hodin; frekvence 28 800 kyvů/h
  • Ukazatelé: hodiny, minuty, sekundy, datum, chronograf
  • Číselník: modrý s vertikálními pruhy, subciferník mimostředné sekundové ručky na pozici 9, datum (pozice 4.5), 12-hodinový sčítač na pozici 6, 30-minutový na pozici "3", rafičky (hodinová a minutová) spolu s indexy a velkým arabskými číslicemi opatřeny vrstvou SuperLuminova
  • Rozměry a materiál pouzdra: průměr 44 mm, nerezová ocel
  • Víčko: na závit, ocelové s reliéfním symbolem londýnských her
  • Sklíčko: konvexní safírové, oboustranná antireflexní úprava
  • Luneta: pevná, leštěná ocel
  • Voděodolnost: 150 m (500 stop, 15 bar)
  • Tah: ocelový, broušený, masivní překlápěcí spona

Zdroj: World watch review, Omega watches

Štítky: /

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*