Omega Aqua Terra 44 London Chronograph

Omega Aqua Terra 44 London Chronograph

Novinky / Omega

Omega Aqua Terra 44 London: speciální edice k londýnským hrám

Omega je oficiální časomírou olympijských her řadu desetiletí a nejméně do roku 2020 tomu tak zůstane. Stalo se pravidlem, že značka ke každým hrám uvede speciální limitované edice s motivem města, které toho roku hry hostí. Příští rok to bude Londýn a  už dnes víme, jak budou vypadat nové Omegy k této velkolepé sportovní události.

K příležitosti posledních letních olympijských her v Pekingu Omega sběratelům mimo jiné připravila limitovanou edici kolekce Speedmaster, ovšem hned s pěticí sub-ciferníků coby symbolu her. Pro nadcházející svátek všech sportovců byla zvolena neméně oblíbená řada Aqua Terra s dovětkem London 44 Chronograph.

Číslo samozřejmě udává průměr ocelového pouzdra, půjde tak o poměrně masivní hodinky. Základem je kalibr Omega 3313 s nepokojem Co-Axial, strojek není přímo z dílen hodináře, vychází totiž ze strojku Piguet 1285.

Omega Aqua Terra 44 London Chronograph

Rezerva chodu  je příjemných 52 hodin. I to je však málo na situaci, kdy byste hodinky odložili na stolek v pátek odpoledne a v pondělí ráno si je při odchodu do práce opět nasadili. Tedy udělat to samozřejmě můžete, ovšem v takovém případě bude nutné seřízení času.

Nepřehlédněte  Oris Big Crown X1 Calculator. Pocta letounu, který jako první překonal rychlost zvuku

S přesností chodu strojku souvisí udělená certifikace COSC Chronometer, která zajišťuje, že se denní odchylka bude pohybovat v rozmezí -4 až +6 sekund. U takto přesných strojků tak bohatě stačí čas seřídit jednou za dva týdny, kdy může odchylka dosáhnout cca jedné minuty.

Číselník je tmavě modrý a lemují jej horizontální pruhy, které jsou přerušovány trojicí sub-ciferníku, jejichž plošky jsou zase vyplněny soustřednými kroužky. Jejich rozložení je tradiční, na devítce je malá sekundovka s nápisy (Chronometer, Co-Axial, 150 m), u pozice "6" se po spuštění stopek načítají hodiny, na trojce je pak 30-minutový registr. Nezapomnělo se ani na ukazatel data, jehož okénko je na pozici 4:30. Pro snadný odečet času jsou ručky masivní a stejně jako indexy na hodinových pozicích mají středové plošky s luminiscenční vrstvou.

Omega Aqua Terra 44 London Chronograph (dýnko)

Víčko hodinek je ocelové na závit s šesticí zářezů a reliéfním nápisem London 2012 uprostřed. Gravírování po obvodu pak připomíná patentované soukolí Co-Axial a stupeň vodotěsnosti.

Zůstal i masivní tříproudový tah z broušené oceli, který se samozřejmě výrazně podepíše hmotnosti hodinek, která bude okolo dvou set gramů.

Nepřehlédněte  Oris ProDiver Kittiwake LE 1000 m. Pocta uměle potopené armádní lodi

Omega Aqua Terra 44 London (technické parametry):

  • Strojek:  mechanický s automatickým nátahem Omega Calibre 3313 (základ Piguet 1285), 37 kamenů; rezerva chodu 52 hodin; frekvence 28 800 kyvů/h
  • Ukazatelé: hodiny, minuty, sekundy, datum, chronograf
  • Číselník: modrý s vertikálními pruhy, subciferník mimostředné sekundové ručky na pozici 9, datum (pozice 4.5), 12-hodinový sčítač na pozici 6, 30-minutový na pozici "3", rafičky (hodinová a minutová) spolu s indexy a velkým arabskými číslicemi opatřeny vrstvou SuperLuminova
  • Rozměry a materiál pouzdra: průměr 44 mm, nerezová ocel
  • Víčko: na závit, ocelové s reliéfním symbolem londýnských her
  • Sklíčko: konvexní safírové, oboustranná antireflexní úprava
  • Luneta: pevná, leštěná ocel
  • Voděodolnost: 150 m (500 stop, 15 bar)
  • Tah: ocelový, broušený, masivní překlápěcí spona

Zdroj: World watch review, Omega watches

Štítky: /

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*