Girard-Perregaux SeaHawk 1000 Big Blue

Girard-Perregaux SeaHawk 1000 Big Blue

Girard-Perregaux / Novinky

Girard-Perregaux SeaHawk 1000 Big Blue vyzývají k ochraně oceánů

Letošní Světový den oceánů se manufaktura Girard-Perregaux rozhodla podpořit speciální edicí svého legendárního modelu SeaHawk 1000. Číslovaná řada Big Blue odkazující na nutnost ochrany čistoty moří a oceánů bude vyrobena v počtu pouhých 15 kusů.

Tato speciální časomíra bude slavnostně představena již v úterý 5.června v prostorách newyorského Muzea moderních umění za účastí mnoha známých osobností v čele se sourozenci Susan a Davidem Rockefellerovými a zástupci Girard-Perregaux. Dědici slavného rodu se totiž v otázce ochrany životního prostředí dlouhodobě angažují a součástí večera bude také premiéra posledního dokumentárního počinu Susan s názvem Mission of Mermaids (tedy Úloha mořské panny). Patnáctiminutový snímek vyzývá očima mořské panny k ochraně oceánů, upozorňuje na jejich okyselení i stále vzrůstající rybolov a tím vymírání ohrožených druhů a také znečištění vod.

Girard-Perregaux SeaHawk 1000 Big Blue

Nové SeaHawk 1000 Big Blue přinášejí v pouzdře obvyklého tvaru včetně asymetricky umístěné korunky a velikosti 44 milimetrů manufakturní kalibr GP033R0 s komplikací ukazatele rezervy nátahu a těmito parametry:

  • Průměr: 26,20 mm
  • Výška: 4,55 mm
  • Frekvence: 28 800 kyvů/h  (4 Hz)
  • Počet kamenů: 27
  • Rezerva chodu: 46 hodin
  • Automatický nátah
Nepřehlédněte  Panerai Radiomir 3 Days Platino 47 mm. Tajemné hodinky z třicátých let ožívají

Girard-Perregaux SeaHawk 1000 Big Blue

Samozřejmostí jsou obří indexy  a mohutné rafičky se SuperLuminovou, které opisují kruh nad modrým pískovaným číselníkem. Na subciferníku indikace rezervy chodu je znázorněna mapa světa., která je symbolem Světového dne oceánů.

Na ocelovém víčku hodinek je reliéfní obrázek kotvy a mořského tvora, po obvodu je pak kromě názvu výrobce také vyrytý slogan "Protect what is precious", tedy chraňme to drahocenné, vzácné.

"To jediné opravdu nenahraditelné a drahocenné, co na tomto světě máme, je čas. My se spolu s Girard-Perregaux snažíme šířit osvětu ochrany našich oceánů tak, aby mohly i v budoucnu lidstvu dávat to, co nyní," říká Susan Rockefeller.

Girard-Perregaux SeaHawk 1000 Big Blue

Modrý číselník doplňuje gumový řemen téže barvy, který se k potápěčským hodinkám jednoduše hodí. A SeaHawk takovými hodinkami skutečně jsou, což potvrzuje vysoká vodotěsnost celých 1 000 metrů.

Pro úplnost dodejme, že se Světový den oceánů připomíná každoročně 8. června již od roku 1992, oficiálně uznán jako významný den byl ale Organizací spojených národů uznán až v roce 2008.

Zdroj: OceanicTime, Wiki

Nepřehlédněte  Ball Watch Trainmaster Celsius. Hodinky s mechanickým teploměrem
Štítky:

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*