Maurice Lacroix Ponto S Diving Chronograph

Maurice Lacroix Ponto S Diving Chronograph

Maurice Lacroix / Novinky

Maurice Lacroix Ponto S Diving. Chronograf s chytře krytou lunetou

Pontos S Diving je nový chronograf švýcarské značky Maurice Lacroix, který bude k vidění již v březnu v Basileji. Hodinky zaujmou přehledným číselníkem a otočnou lunetou umístěnou netradičně pod safírovým sklem. Cena hodinek by neměla přesáhnout 70 tisíc korun.

Hodinky jsou na první pohled podobné chronografu řady Aquatimer od IWC, jehož otočná luneta se rovněž převtělila do vnitřního otočného prstence plynuje navazujícího na číselník. Podobně jsou zpracovány také ovládací prvky hodinek. Šroubovací signovanou korunku tak doprovází dvojice tlačítek pro ovládání chronografu, horním z nich, ozdobeným barevným kroužkem se pak bude také otáčet vnitřním prstencem.

Maurice Lacroix Ponto S Diving Chronograph

Ten, jak plyne z úvodu, plní roli otočné lunety, ovšem namísto ocelového prstence s hliníkovou (safírovou nebo keramickou) vložkou, je přímo součástí číselníku. Má to své výhody: číselník a tím i celé hodinky s pouzdrem průměru 43 milimetrů  se budou zdát na ruce větší, než opravdu jsou. Nehrozí také poškrábání lunety při nepříjemných, ale u masivních hodinek ne úplně vzácných střetů s dveřními futry.  

Prstenec má barevně zvýrazněných prvních 15 minut, další kulaté minutové pozice pak doplňuje masivní index nebo arabské číslice. Ono zvýraznění může být provedeno hned v několika barvách, dané barva pak koresponduje také s provedením kroužku na horním tlačítku a obvodem minutové ručky. Podle dostupných fotografií budou mít zájemci na výběr mezi černou, červenou a modrou.

Nepřehlédněte  Jaeger-LeCoultre Deep Sea Vintage Chrono: zatím tajné

Maurice Lacroix Ponto S Diving Chronograph

Osobně se mi nejvíce libí právě černobílá varianta na ocelovém tahu, na výběr budou také textilní řemeny, jak jinak než černomodré a červenočerné.

Konfiguraci číselníku udává použitý strojek Maurice Lacroix 112, který je ozdobeným ebauchem kalibrem ETA 7750 (25 rubínů, frekvence 4 Hz – tedy 28 800 kyvů/h, rezerva chodu 46 hodin). Kromě mimostředné vteřinové ručky na pozici "9" tak nechybí dvojice sčítačů stopek: pod dvanáctkou se načítají minuty, naproti je pak 12-hodinový sčítač, na jehož ploše je i náhled na černý věnec datumky.

Maurice Lacroix Ponto S Diving Chronograph

Vedle přehledného číselníku s dostatkem luminiscence musejí mít potápěčské hodinky také odpovídající vodotěsnost, v případě nového chronografu Maurice Lacroix Pontos S konstrukce odolá tlaku 200 m vodního sloupce. Reálně se tak s hodinkami můžete vydat třeba i 20 metrů pod vodní hladinu.

Zdroj: Blog.Perpetuelle

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*