Breitling Navitimer Cosmonaute Limited Edition

Breitling Navitimer Cosmonaute Limited Edition

Breitling / Novinky

Breitling představuje číslované Navitimer Cosmonaute s novým in-house strojkem

Letos 24. května uplynulo 50 let od okamžiku, kdy astronaut Scott Carpanter v kapsli Aurora 7 třikrát obkroužil oběžnou dráhu Země. Společnost mu již tedy dělaly hodinky Breitling Navitimer a kulaté výročí je pro značku ideální příležitostí k výrobě speciální edice. A tak přišly na svět nové Navitimer.

Celé jméno nové číslované časomíry zní Breitling Navitimer Cosmonaute a nemluvíme přitom jen o odhalení nového modelu. S ním totiž přichází také další ryze manufakturní strojek 02, který je po předchozích strojcích 01, 04 a 05 již čtvrtým in-house mechanismem značky za poslední tři roky.

Breitling Navitimer Cosmonaute Limited Edition

Ač nový strojek bezpochyby vychází z původního 01, doznal několika zásadních změn, které připomínají dlouhou historii řady Cosmonaute. První z nich je 24-hodinový číselník, kterým ostatně disponoval i model představený v září 2009, druhou pak manuální nátah. O to více tak majitelé ocení téměř třídenní rezervu nátahu, takže i když hodinky na dobrodužný víkend raději odložíte na noční stolek, v pondělí ráno budou stále ukazovat přesný čas. Certifikace COSC Chronometer pak zajišťuje, že odchylka nebude nijak velká.

Nepřehlédněte  Breguet otevírá butik ve švýcarském Gstaadu

Breitling Navitimer Cosmonaute Limited Edition

Oproti předchozímu modelu se zvětšil průměr ocelového pouzdra na nynějších 43 milimetrů, vodotěsnost 30 metrů naopak stále zůstává. Navitimer nikdy nebyly hodinky vhodné k vodním radovánkám a už vůbec ne ve velké hloubce.

Breitling Navitimer Cosmonaute Limited Edition

Kromě logaritmického pravítka po obvodu určeného k rozličným výpočtům se konfigurace číselníku neliší od modelu definovaného strojkem 01, na pozici "9" je tak malá sekundovka, na šestce a trojce pak hodinový a  minutový sčítač chronografu s přesností 1/4 sekundy.
Na ocelovém víčku hodinek najdeme kromě číslování 1962kusé série také reliéfní podobu kapsle Aurora 7. Hodinky doplní jak jinak než černý bíle prošitý řemínek s ocelovou překlápěcí sponou.

Zdroj: Breitling

Štítky: /

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*