Corum Admiral´s Cup Deep Hull 48 připomínají blížící se jubileum oblíbené kolekce

Corum / Novinky

Corum Admiral´s Cup Deep Hull 48 připomínají blížící se jubileum oblíbené kolekce

Širokou kolekci Admiral´s Cup hodinářské společnosti Corum letos doplní další kousek. Model s označením Deep Hull 48 připomíná blížící se padesátileté výročí modelové řady. Hodinky se vyznačují mohutným pouzdrem, detailním zdobením číselníku a strojkem s certifikací COSC.

V letošním roce jsou v kalendáři představitelů společnosti Corum tučně vyznačená hned dvě jubilea. Jednak uběhne dlouhých třicet let od uvedení legendárních hodinek Golden Bridge, a kulatiny oslaví také kolekce Admiral´s Cup.

Stalo se dobrou tradicí taková výročí zvýraznit vydáním nového modelu, nejlépe s přísně omezenou sérií nanejvýš několika stovek kusů, což dělá z luxusních hodinek předního švýcarského hodináře kousek ještě daleko zajímavější.

To je případ i nových Admiral´s Cup Deep Hull 48, kterým je věnován dnešní článek. Ačkoli se příběh této kolekce píše již téměř půlstoletí, nově představený model je vůbec prvním s heliovým ventilem k vyrovnání tlaku v pouzdře hodinek. Tomu odpovídá i stupeň vodotěsnosti hodinek, který je rovných 1 000 m, tedy 100 atmosfér. Stávající modely přitom mají nejvýše 300 m. Novinka tak po poznávání nekonečných hlubin oceánu doslova volá.

Nepřehlédněte  Audemars Piguet Royal Oak Indianapolis jdou do dražby v síni Antiquorum

Některé prvky, například masivní otočná luneta tvaru pravidelného dvanáctiúhelníku ale zůstaly. Titanové pouzdro hodinek má v průměru 48 milimetrů, což je v kategorii „diverek“ lehký nadprůměr. Z kosmického kovu je vyhotovená také korunka, jež má na čele gravírované logo Corum a je po stranách chráněna zřetelnými výstupky.

Použit je kalibr CO947 se samonátahem a certifikátem chronometru. Ciferníku dominuje masivní duo rafiček, které na pozici 9 doplňuje subciferník sekundovky, tedy small seconds. Ještě malinko výše, na pozici 9:30, je pak umístěn již zmíněný heliový ventil, nad kterým je gravírován stupeň voděodolnosti. Po obvodu číselníku vystupují výrazné indexy, jež jsou podobně jako ručky opatřeny vrstvou SuperLuminova pro snadný odečet času i za tmy.

Vedle trojky je apertura pro datum a den v týdnu, pod dvanáctkou (v tomto případě šedesátkou) je vyvedeno logo a název výrobce, naproti pak nápis Certified Chronometer.
Admiral´s Cup Deep Hull 48 budou dodávány na polyuretanovém řemenu s výrazným reliéfním logem Corum. Z výroby vzejde celkem 500 kusů modelu, přičemž 255 z nich se navíc pochlubí PVD vrstvou, která zaručí vysokou odolnost vůči opotřebení. 

Nepřehlédněte  Hamilton Pan Europ Chronograph

Parametry hodinek:

Strojek: CO947 se samonátahem, rezerva chodu 42 hodin, frekvence 28 800 kyvů/h, certifikace COSC, dílky strojku se speciální povrchovou úpravou, rotor zdoben logem Corum
Funkce: datum, heliový ventil pro vyrovnání tlaku
Rozměry a materiál pouzdra: 56.5 x 46 x 20 mm, titan nebo titan s PVD
Sklíčko: ve tvaru dvanáctiúhelníku, konvexní safírové, oboustranná antireflexní úprava
Ciferník: černý; sekundovka na subciferníku na pozici 9; day/date na pozici 3, minutová; hodinová i minutová rafička spolu s indexy opatřeny vrstvou SuperLuminova
Luneta: ve tvaru pravidelného dvanáctiúhelníku, otočná v jednom směru, reliéfním popisky
Voděodolnost: 1 000 m (100 bar)
Tah: polyuretan s reliéfním logem Corum
Extra: limitovaná edice 500 kusů, 255 z nich bude mít titanové pouzdro obohaceno o PVD vrstvu

  
Zdroj: Corum

 

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*