Bolshoi

Bolshoi

Audemars Piguet / Novinky

AP Jules Audemars Extra-Thin Bolshoi oslavují znovuotevření Velkého divadla

Koncem listopadu bylo po dlouhých šesti letech znovu otevřeno proslulé moskevské Velké divadlo (Bolshoi), jehož historie sahá až do druhé poloviny 18.století. Že tato zpráva nemá s hodinařinou nic společného? Omyl. Audemars Piguet totiž k této příležitosti uvedla speciální edici známé kolekce.

Modelová linie Jules Audemars má v nabídce čelní hodinářské manufaktury své nezastupitelné místo. Nakonec se odvolává na jméno jednoho z jejich zakladatelů a navíc je určena jak pánům, tak i štíhlému dámskému zápěstí. Ačkoli tedy bezesporu jde o dosti zajímavou řadu, i tato zůstává tak trochu ve stínu ikonických Royal Oak, nádherných sportovních hodinek.

Nové Jules Audemars Extra-Thin Bolshoi LE naproti tomu spadají do kategorie časomíry elegantního designu a čistých linií pouzdra. Plášť zhotovený z bílého nebo růžového zlata má ovšem neobvykle velký průměr a svými 41 milimetry překonává i zmíněné Royal Oak, dokonce i verzi s chronografem se 40mm pouzdrem.

Hodinky tak budou díky úzké pevné lunetě a tenkému profilu působit na ruce ještě větším dojmem. Důvodem pro větší velikost pouzdra přitom rozhodně nebyl použitý kalibr, manufakturní Royal Oak 2120 má totiž průměr ani ne 29 milimetrů, a je tenký necelou jednu desetinu palce (přesně 2,45 mm).

Nepřehlédněte  Skupina LVMH kupuje značku Bulgari. Hodinářské zastoupení v koncernu sílí

To je na strojek s mechanismem automatického nátahu a navíc plnou velikostí rotoru hodnota vskutku obdivuhodná. Závaží nátahu je skeletonizované, ručně zdobené průčelím slavného Velkého divadla. Tyto a další krásné detailu budou moci majitelé pozorovat velkým safírovým průhledem.

Antracitový číselník je velmi střídmý a díky absenci vteřinky i klidný, strojek s 37 ložiskovými rubíny totiž uvádí do pohybu pouze hodinovou a minutovou rafičku. Ručky i indexy jsou ze zlata, a záleží na materiálu pouzdra, zda z bílého nebo růžového. Střed číselníku s nápisem „Audemars Piguet“ zdobí reliéfní paprsková textura.

Audemars Piguet Jules Audemars Extra-Thin Bolshoi opustí dílny AP ve skromném počtu 99 kusů (50 kusů v růžovém, 49 v bílém zlatě), společným prvkem bude kromě astronomické a zatím neudané ceny také ručně šitý kožený řemen z krokodýla s trnovou sponou.

Velké divadlo (Bolshoi)

Neznámější ruské divadlo a stejnojmenná divadelní společnost má skutečně bohatou historii, která sahá až do roku 1776, kdy Peter Urussov založil divadelní sbor. Po čtyřech letech vystupování v soukromých rezidencích se roku 1780 domovskou scénou stává získané Petrovské divadlo.

Po požáru v roce 1805 bylo na místě budovy postaveno nové, nový byl i název Bolshoi (Velké), který zdůrazňoval nadřazenost opery a baletu činohře.  Slavnostní otevření Velkého divadla se uskutečnilo 18.ledna 1825. Roku 1853 interiéru budovy zničil požár, nutné opravy byly dokončeny v roce 1856. Během druhé světové války na divadlo dokonce dopadla bomba.

Letos 29.října byl tento ruský chrám baletu a činohry otevřen po dlouhých šesti letech rekonstrukcí a přivítal tak již 236. divadelní sezónu představením Sleeping Beauty, ve kterém se hlavní role zhostila Svetlana Zakharova (*1979), výjimečná tanečnice, která je v angažmá Velkého divadla od roku 2003 a je považována za jednu z nejnadanějších tanečnic vůbec.

 

Zdroj: Audemars Piguet, Wikipedia, WatchUSeek

Nepřehlédněte  Panerai Radiomir 8 Days GMT pro vítěze závodu Classic Yacht Challenge
Štítky:

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*