Prezentace značky Breitling na veletrhu Baselworld

Prezentace značky Breitling na veletrhu Baselworld

Breitling

Breitling na příštím Baselworldu neuvidíme

Největší hodinářská výstava Baselworld se v posledních letech potýká s několika nepříjemnostmi. Hlavní je bezpochyby odliv velkých vystavovatelů v čele se Swatch Group. V minulých dnech přišla další rána, příští rok na výstavišti bude chybět Breitling. Důvodem má být nevyhovující termín veletrhu.

Fanoušci značek jako je Omega, Blancpain, Brequet, Glashütte Original by letos na výstavišti v Basileji novinky nejen těchto výrobců hledali marně. Koncern Swatch Group dostála slovům svého ředitele Nicka Hayeka z července minulého roku, že se na Baselworld už nevrátí. Tato zpráva znamenala pro organizátora MCH Group obrovskou ránu, Swatch Group je přeci jen největší výrobce hodinek, pod jehož křídla spadá osmnáct značek různých cenových kategorií.

Tato ztráta ale, zdá se, nebude jedinou. Neúčast na příštím ročníku výstavy totiž potvrdil šéf Breitlingu Georges Kern. V oficiální tiskové zprávě jako důvod uvádí nevyhovující termín konání veletrhu.

Brány basilejského výstaviště se totiž příští rok pro účel Baselworldu otevřou nikoli koncem března, ale až na přelomu dubna a května. Obdivovat horké novinky z dílen hodinářských i šperkařských značek totiž bude možné od 30. dubna do 5. května.

Nepřehlédněte  Breitling uvádí novou kolekci pilotních hodinek. Poznejte řadu Chronospace

Tento termín však koliduje s plánovaným dalším ročníkem vlastní akce Breitling Summit. První ročník této prezentace se uskutečnil loni v Londýně a uvedena na ní byla zbrusu nová kolekce Premier.

Georges Kern si však na rozdíl od rezolutního vyjádření Nicka Hayeka přeci jen nechává otevřená vrátka, uvádí totiž, že o účasti na dalších ročnících Baselworldu rozhodne načasování veletrhu a možnosti skloubit tuto akci s vlastním summitem.

Rolex a Tudor se na veletrhu roztáhnou

Šéf MCH Group Michel Loris-Melikoff v reakci na zprávu vedení Breitlingu reagoval slovy, že v posledních týdnech proběhla konstruktivní vyjednávání a diskuse a že nadále s firmou Breitling pořadatel udržuje vynikající vztahy.

Absence Breitlingu znamená další uvolnění vystavovacích prostor v areálu haly 1.0, kterou má příští rok využít značka Tudor, která se na veletrhu doposud tísnila vedle stánku mateřské společnosti Rolex. Tudor tedy příští rok najdeme v nových prostorách a Rolex uvolněné místo využije k rozšíření vlastní prezentace.

To je bezpochyby pozitivní zpráva, jelikož krátce po ohlášené permanentní neúčasti Swatch Group se totiž spekulovalo, že hypotetický odchod značky Rolex (a tím pádem i Tudor) by mohla znamenat soumrak celého Baselworldu. K tomu se však beze vší pochybnosti teď neschyluje, plánované neúčasti Breitlingu na příštím ročníku navzdory.

Nepřehlédněte  Herbert Nitsch chce pokořit hranici 800 stop pod vodní hladinou
Štítky:

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*