Breitling uvádí kolekci Premier

Breitling

Breitling uvádí kolekci Premier

Přestože Premier Collection může fanouškům Breitlingu připadat jako zcela neznámý pojem, není takto nazvaná nejnovější kolekce novou řadou v tom pravém slova smyslu. Breitling pod vedením Georga Kerna totiž oživuje kolekci ze 40. let minulého století, kterou nakrátko připomněl i v devadesátých letech.

Zatímco Breitlingy Premier ze čtyřicátých let už jsou opravdu velikou vzácností, model Premier Navitimer ze závěru druhého tisíciletí nikoli a zájemci jej stále bez potíží seženou.

Nutno říci, že znovuzrozená řada Premier pokračuje v odklonu od zavedených designů a bude již druhou celistvou kolekcí, která ukazuje směrování značky v režii Georga Kerna. Tou první byla zkraje roku uvedená řada Navitimer 8.

Na jednu stranu tedy často nové modely mají designy postrádající pro Breitling typické znaky, na stranu druhou jde v obou případech o renesanci desítky let starých kolekcí, které mohou značce přinést novou klientelu.

Přeci jen každému masivní modely typu Avenger nebo Chronomat nevoní a takoví naopak při zhlédnutí řady Premier zajásají. Jsou to totiž úplně jiné hodinky.

Premier Automatic 40

Tento model představuje základ kolekce. Ocelové pouzdro má, jak vyplývá z názvu, velikost 40 milimetrů, tloušťka je 11,40 mm a vodotěsnost 100 m. Zajímavým detailem jsou vodorovné vrypy na obou bocích pouzdra.

Nepřehlédněte  Breitling utužuje spolupráci s Etihad Airways

Dění na číselníku řídí kalibr Breitling 37 (upravený stroj ETA 2892, 28 800 kyvů/h, rezerva 38 h, COSC Chronometer) a to prostřednictvím trojice ruček. Dvě jsou centrální a vteřinka obíhá na subčíselníku nad šestkou. Komplikaci data hodinky nenabízejí.

Ručky jsou štíhlé s luminiscenčním nátěrem SuperLuminova a tvarově dokonale ladí s protáhlými aplikovanými indexy. Obvodová minutová stupnice je posazena mírně nad úrovní plochy číselníku. Ta může být stříbrná, modrá nebo antracitová (obvodový prstenec je ale vždy stříbrný). Sklíčko je safírové mírně vypuklé a s oboustrannou antireflexní úpravou.

Verze s černým nebo hnědým koženým řemínkem stojí 106 600 korun, příplatek za sedmiřadý ocelový tah je necelých osm tisíc (114 400 Kč).

Premier Automatic Day & Date 40

Proporce pouzdra u této varianty zůstávají stejné, dovnitř se ale nastěhoval kalibr Breitling 45, který vychází ze stroje ETA 2834-2. Oscilátor tak kmitá frekvencí 4 hz, mechanismus obsahuje 25 ložiskových rubínů, opět se jedná o chronometr a rezerva chodu činí 38 hodin. Krom data stroje obsahuje i věnec se dny v týdnu.

Nepřehlédněte  Breitling představuje model Cosmonaute Limited Edition

Zatímco apertura datumky je na pozici 6, obloukový průhled na druhý věnec je pak u dvanáctky. Zaplatily za to tři hodinové indexy. Zbylých devět má, stejně jako trojic ruček, zlacený povrch. Tento model přichází ve dvou verzích: s hnědým řemínkem a stříbrným číselníkem (106 600 Kč) a sedmiřadým ocelovým náramkem a černým číselníkem (114 400 korun).

Premier Chronograph 42

Je cenově nejdostupnějším chronografem nové kolekce. 42mm ocelové pouzdro totiž ukrývá kalibr Breitling 13, což je nejvyšší kvalitativní verze legendárního strojku ETA Valjoux 7750. Strojek má rezervu chodu nejméně 48 hodin, a krom data umí měřit i časové úseky s přesností ¼ sekundy. Hodinový sčítač je spolu s náhledem na datumky u 6.hodiny, minutový sčítač je pak naproti. U devítky pak obíhá malá vteřinka. Dostáváme tak typickou konfiguraci číselníku, danou použitým kalibrem, který jsme už dosud viděli u desítek breitlingů. Číselník překrývá konvexní safírové sklo s dvojitým antireflexem.

Po obvodu černého nebo modrého číselníku je tachymetrická stupnice. Ručky jsou dlouhé a štíhlé, ovšem na rozdíl od skeletovaných indexů jsou vyplněny luminiscenční barvou. Základní varianta s hnědým číselníkem stojí 148 200 korun, zájemci o verzi s kovovým náramkem nechť si připraví 153 400 Kč.

Nepřehlédněte  Breitling Chronomat B01 pro Apple iPhone

Premier B01 Chronograph 42

Vrcholem celé kolekce je právě tento chronograf s vůbec prvním manufakturním strojkem Breitling 01 (více o strojku zde).

Podobně jako u základních modelů je i v případě chronografů použito pouzdro takřka stejných proporcí. Jeho průměr je 42 milimetrů a tloušťka 13,65 mm je jen malinko nižší, než u verze s kalibrem 13. Safírové sklo doplňuje safírový průhled dýnka, ostatně schovávat pěkně zdobený manufakturní mechanismus by byl doslova hřích.

B01 verze má decentněji zpracovaný číselník, z něhož zmizel hodinový sčítač. Design je tak zcela symetrický a působí vzdušněji. Korunce na obvyklé pozici dělají společnost tlačítka chronografu.

Zatímco verze na ocelovém tahu za 205 400 korun má modrý číselník, se stříbrným číselníkem se pojí černý kožený řemínek s kontrastním bílým prošíváním (200 200 Kč).

Specialitkou je pak tento chronograf v edici automobilky Bentley, jejíž logo vyvedené na ocelové destičce je přichyceno na levém boku pouzdra. Dalším rozdílem je zelený číselník a stejně zbarvený kožený řemínek. Příznivci Bentley za novou časomíru vydají bezmála 203 tisíc korun.

 

Zdroj: Breitling

Štítky: / /

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*