Nick Hayek: Swatch Group se už do Basileje příští rok nevrátí

Novinky

Nick Hayek: Swatch Group se už do Basileje příští rok nevrátí

Švýcarský list NZZ dnes informoval o kroku koncernu Swatch Group, který zcela změní budoucí tvář největší hodinářské výstavy Baselworld. Skupina se totiž v příštím roce již na výstaviště nevrátí. Absence koncernu, který sdružuje celkem osmnáct hodinářských značek, bude v Basileji bezpochyby cítit.

Deníku NZZ tuto informaci během rozhovoru prozradil současný ředitel Swatch Group Nick Hayek. Baselword prý nadále pro koncern nepředstavuje nic důležitého ani užitečného. Celá prezentace včetně cestovních nákladů a ubytování totiž Swatch Group stojí více než 50 milionů švýcarských franků. Tyto prostředky může patrně koncern investovat smysluplněji, jak totiž Hayek dále uvedl, dnešní koncept výstavy už prý neodpovídá současným potřebám, pokud jde o maloobchodníky a novináře.

Baselworld už v posledních letech čelil mnoha významným odchodům, počet vystavovatelů se stále snižoval, což s sebou přinášelo i postupné zeštíhlování vystavovací plochy.

Ještě v roce 2015 v Basileji své hodinky a příslušenství předvádělo na 1 500 značek, letos už to nebyla ani polovina – na výstaviště se ze všech možných koutů rozjelo jen 650 výrobců.

Nepřehlédněte  Hodinky Audemars Piguet nosí Schwarzenegger i Bill Clinton

Veletrh dlouhodobě čelil kritice především směrem k vysokým nákladům na pronájem stánků. Prezentace v Basileji tak mohla být pro menší výrobce nákladem, který byl v celkových finančních výsledcích cítit. Na vysoké ceny si přitom nestěžovaly jen malé hodinářské ateliéry, ale i velké koncerny.

Pořadatelem výstavy je společnost MCH Group, která letos prošla změnou vedení, kdy post ředitelky po 15 letech ve funkci opustila Sylvie Ritter. Na její místo byl v květnu zvolen 53letý právník Michel Loris-Melikoff, který svou kariéru započal coby bankéř. Ten se nechal slyšet, že udělá maximum pro to, aby odliv vystavovatelů nabral opačný trend.

Nick Hayek také uvedl, že je MCH Group příliš zaneprázdněna optimalizací a amortizací své nové budovy a proto nezbývá čas na provádění zásadních změn, které prý výstava potřebuje.

Bez Swatch Group výstava ztratí svoji tvář. Pod křídla skupiny totiž patří značně oblíbené značky a nemít si na výstavišti možnost prohlédnout nové omegy, tissoty nebo novinky z dílen Hamiltonu, Longines či Blancpainu může popularitou výstavy dosti otřást. Odchod Swatch Group tak bude ve svém důsledku znamenat nižší návštěvnost výstavy.

Nepřehlédněte  Tudor expanduje do Asie a v Hongkongu otevírá svůj první butik

Z dřívějších informací víme, že třeba Rolex i s dceřinou značkou Tudor budou hosty Baselworldu i následujících pět let, Breitling pak potvrdil účast i v příštím roce. Je otázkou, jak se k odchodu koncernu, který zastřešuje nejvíce hodinářských značek a v konečném důsledku je tak největším švýcarským výrobcem, postaví ostatní.

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*