Breitling Avenger Seawolf Blacksteel: extrapřesné a vodotěsné hodinky

Breitling / Novinky

Breitling Avenger Seawolf Blacksteel: extrapřesné a vodotěsné hodinky

Tradiční hodinářský veletrh v Basileji, BaselWorld 2010, se kvapem blíží a tak začíná být pomalu jasno, s čím jednotliví hodináři na výstavišti vyrukují. Na stánku Breitling bude mimo jiných k vidění limitovaná edice modelu Avenger Seawolf Chrono.

Ten bude brzy mezi milovníky potápění velice dobře znám, půjde totiž o jediný chronograf, který je díky unikátní konstrukci skutečně vodotěsný; plná funkčnost chronografu je přitom výrobcem garantována až do hloubky 1 000 m neboli 3 300 stop.

Zlaté pravidlo zachování vodotěsnosti (no dobře, voděodolnosti) hodinek zní: pod vodou nepoužívat stopky. Tlačítka určená pro obsluhu chronografu totiž při stisku představují snadnou cestu, jak se může voda do pouzdra hodinek dostat; o vyšroubované korunce nemluvě.

Tomuto Breitling předchází svým patentovaným systémem magnetic push-piece, díky kterému používání chronografu v hloubkách oceánu nepředstavuje žádnou hrozbu. Mezi styčnými plochami tlačítkového mechanismu totiž nejsou žádné mezery, kterými by mohla voda do hodinek vniknout. Hodinky jsou navíc vybaveny dekompresním ventilem pro vyrovnání tlaku uvnitř pouzdra ve velkých hloubkách. Tlusté antireflexní safírové sklo pak spolu s mohutnými luminiscenčními rafičkami a indexy zaručuje perfektní čitelnost údajů za všech okolností.

Nepřehlédněte  Novým šéfem značky Rolex jmenován Gian Riccardo Marini

Hlavním rozdílem nové limitované edice oproti „obyčejným“ Avenger Seawolf je přízvisko Blacksteel. Hodinky jsou kompletně oděny do tmavého hávu, mohutné ocelové pouzdro průměru přes 45 milimetrů tak zahaluje oděruvzdorná karbonová vrstva. Použitý kaučukový pásek je, jak jinak, než černý.

Limitovaná edice Avenger Seawolf Chrono Blacksteel se pyšní i další technologií patentovanou společností Breitling. Je jí strojek SuperQuartz™ s certifikací chronometru, který je v porovnání s běžnými baterií poháněnými strojky až desetkrát přesnější.

Breitling na trh vypustí celkem 2 000 kusů tohoto modelu, který bude krom pryžového pásku (cena 5 015 USD) k mání i s perforovaným tahem Ocean Racer, se kterým cena vyskočí na téměř 5 500 USD. Hodinky by měly být dostupné na trzích v průběhu března.

 Technické parametry hodinek: 

Strojek: Breitling 73 SuperQuartz™ s certifikací COSC chronometer (až 10x přesnější než obyčejné quartz strojky)
Funkce: datum (pozice 4), chronograf – 12-hodinový sčítač (pozice 10), sčítač s přesností 1/10 sekundy (pozice 2), sekundovka (pozice 6), mezičas
Rozměry a materiál pouzdra: průměr 45,4 mm, nerezavějící ocel s uhlíkovou vrstvou
Sklíčko: vypuklé safírové oboustranně antireflexní
Ciferník: černý nebo bronzový, mohutná hodinová a minutová ručka s vrstvou luminiscenčního materiálu
Další: v jednom směru otočná luneta, šroubovací korunka, patentovaný systém magnetic push-piece, limotovaná edice 2 000 ks
Vodotěsnost: zaručená do 1 000 m
Tah: pryžový nebo perforovaný Ocean racer
Cena:

5 000 USD (pryžový pásek), 5 500 USD (ocelový tah)

Nepřehlédněte  Ohrozí odchod Swatch Group veletrh Baselworld?

 
Zdroj: Breitling
 

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*