OMEGA Seamaster Aqua Terra Annual Calendar

OMEGA Seamaster Aqua Terra Annual Calendar

Novinky / Omega

OMEGA Aqua Terra Annual Calendar pro vítěze PGA Tour

Keegan Bradley v neděli ovládl třiadevadesátý šampionát PGA, když svými schopnostmi předčil favorita závodu Jasona Dufnera. Pětadvacetiletý Bradley nakonec odcházel z greenu bohatší o 1,45 milionu amerických dolarů a na ruce jej hřály luxusní hodinky OMEGA Aqua terra s vysokou hodinářskou komplikací.

Předání finanční odměny vítězi samozřejmě proběhlo až později  při slavnostním vyhlášení a nikoli přímo na mezi jamkami, to ale nic nemění na faktu, že je mladý golfista, který rozšířil řady profesionálních hráčů teprve před třemi lety, opět o něco bohatší.

Ačkoli má OMEGA ve svém týmu ambasadorů hned tři profesionální hráče golfu, na podobném turnaji sehrála důležitou roli oficiální časomíry vůbec poprvé. Naproti tomu Rolex a Audemars Piguet jsou se světem golfu provázány už velmi dlouho.

OMEGA Seamaster Aqua Terra Annual Calendar

Přesto, že Keegan Bradley tým OMEGA zřejmě nerozšíří, jistě je dnes přinejmenším velkým fanouškem značky. Darované Seamaster Aqua Terra Annual Calendar totiž nejsou ledajaké hodinky. Pomineme-li 18kt růžové zlato coby materiál pouzdra, pyšní se in-house strojkem 8611 se soukolím co-axial, který nabízí vysokou hodinářskou komplikaci – výroční kalendář.

Nepřehlédněte  DOXA 1200T NUMA LE. Sto kusů s modrým číselníkem

To znamená, že je mechanismus sestaven způsobem, díky kterému si hodinky poradí s měsíci, kdy se střídá 30 a 31 dnů a zasáhnout tak do jeho chodu je nutné jen když se únor překlápí do měsíce března, tedy jednou za rok (od toho také název výroční).

OMEGA Seamaster Aqua Terra Annual Calendar

Hodinky mají transparentní víčko, skrze které je vidět bohaté zdobení strojku. Kus, který Bradley po vítězství v turnaji převzal z rukou šéfa značky Stephena Urquharta má navíc na rotoru rytinu 2011 PGA Championship.

OMEGA Seamaster Aqua Terra Annual Calendar (parametry):

  • Strojek: Omega 8611 – mechanický in-house strojek a automatickým nátahem; nepokoj Co-Axial, výroční kalendář; instantanous jump (datum se překlopí do dalšího dne skokově hned po půlnoci); dva barely v sérii (rezerva chodu 55 hodin); můstky i rotor z růžového zlata; rytina "2011 PGA Championship; COSC Chronometer
  • Ukazatelé: hodiny, minuty, sekundy, datum
  • Rozměry a materiál pouzdra: průměr 43 mm, 18kt růžové zlato
  • Číselník: týkově šedá, vertikální pruhy, ručky i hodinové indexy se SuperLuminova, ukazatel dne v týdnu a dat (pozice "3")
  • Sklíčko: safírové konvexní, oboustranná antireflexní úprava
  • Luneta: pevná, leštěné 18kt zlato
  • Vodotěsnost: 150 m (500 stop)
  • Tah: černý kožený řemen se zlatou sponou
  • Cena: 23 000 USD
Nepřehlédněte  Podle Millward Brown je Rolex třetí nejcennější značkou svého segmentu

OMEGA Seamaster Aqua Terra Annual Calendar

Čtyřiadevadesátý ročník PGA Tour proběhn 9.-12. srpna 2012 a OMEGA opět stane v roli oficiální časomíry. Je také pravděpodobné, že si nějaký zajímavý kousek z dílen tohoto hodináře odnese i příští vítěz.

Zdroj: Hodinkee, World Golf, PGA Tour

Štítky: /

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*