Oris Great Barrier Reef Limited Edition

Oris Great Barrier Reef Limited Edition

Novinky / Oris

Oris Maldives LE Diver 300 m: za záchranu rejnoků na Maledivách

Ačkoli portfolio Oris čítá řadu leteckých hodinek a najdeme i kousky inspirované automobilovými závody, prim jednoznačně hrají potápěčské modely. Nedávno již tak bohatou nabídku takových hodinek rozšířila limitovaná edice Maldives.

Oris novinku uvedla k příležitosti Světového dne oceánu, který připadá na 8.června a půjde již o druhou limitovanou edici z dílen tohoto hodináře, který upozorňuje na rozličné problémy oceánů. Loni byl totiž uveden model s názvem Great Barrier Reef LE a to ve spolupráci s tamní organizací AMCS (Australian Marine Conservation Society ). Ta je u protinožců jediným charitativním uskupením svého druhu a ve spolupráci s Oris se v tomto případě zasadila o záchranu Velkého bariérového útesu, který je se svými 2 000 km délky největším korálovým útesem světa. Hodinek tehdy vzešla rovná tisícovka, přičemž z každého kusu AMCS inkasovala 50 dolarů; celkem tedy organizace získala 50 000 USD.

Oris Great Barrier Reef Limited Edition

Oris Maldives Limited Edition Diver

Příběh nových Oris se z Austrálie přesouvá na Maledivy, které jsou domovem vzácných a chráněných rejnoků, na jejichž záchranu Oris věnuje 20 franků z každého kusu. Objem výroby se oproti loňské edici zdvojnásobil.

Nepřehlédněte  Oris Carlos Coste LE Cenote Series

Design hodinek navazuje na nedávnou limitku ambasadora Carlose Costa, z pouzdra průměru 43 milimetrů tak vystupují hranaté nožky s malou roztečí okolo 1 cm a korunku na pravém boku pouzdra z obou stran chrání masivní výstupky. Na protější straně pouzdra je pak heliový ventil k vyrovnání tlaku.

Oris Maldives Limited Edition Diver

Celé pouzdro je vyrobeno z titanu a téměř všechny plochy jsou broušeny. Masivní luneta je  otočná v jednom směru a zaujme její keramická vložka s broušeným povrchem. Na něm je tradičně vyznačeno prvních 15 minut, od dvacítky jsou pak minutové pozice gravírovány v desetiminutových intervalech.

Nepřekvapí, že je použitý strojek Oris caliber 643 jen poupravenou modifikací ebauche kalibru ETA 2836-2 se 27 kameny, průměrem 25,60 mm, frekvencí kmitání 28 800 kyvů/h a rezervou chodu při plném nátahu 38 hodin. K natahování pera strojku dochází při otáčení červeně zdobeného rotoru v obou směrech.

Oris Maldives Limited Edition Diver

Ten ale víčkem hodinek neuvidíte, je totiž komplet titanové, po obvodu je gravírován nápis "Limited Edition" a číslování kusu ve stylu xxxx/2000, střed pak zdobí kresba rejnoka na modrém podkladu.

Nepřehlédněte  Skupina LVMH kupuje značku Bulgari. Hodinářské zastoupení v koncernu sílí

Číselník je velmi přehledný, což zaručují jednak masivní rafičky a indexy s oranžovou SuperLuminova a pak také absence dalších komplikací. Na pozici "9" je pouze subciferník se sekundovou ručkou, naproti je pak bílým fontem na černém podkladu zobrazeno aktuální datum.

Na rozdíl od loňské edice k záchraně korálového útesu je novinka vodotěsná "jen" do 300 m, což ale drtivě většině bude stačit. Cena hodinek bude záležet i na volbě tahu/řemenu, verze s titanovým tahem vyjde na 2 650 USD, pokud vystačíte s polyuretanem, bude k nákupu stačit 2 450 USD.

Další fotografie:

Oris Maldives Limited Edition Diver

 

Oris Maldives Limited Edition Diver

 

Oris Maldives Limited Edition Diver

Zdroj: Oris, OceanTime

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*