Bell & Ross Twelve O´Clock Limited Edition Set

Bell & Ross Twelve O´Clock Limited Edition Set

Bell & Ross / Novinky

Bell & Ross Twelve O´Clock LE Set: dvanáctkrát unikátní

Bell & Ross představila další zajímavou časomíru. Název Twelve a především jejich zpracování ovšem dává tušit, že nepůjde o ledajaký kousek. Spíše než o luxusních hodinkách totiž mluvíme o uměleckém díle, kterému je také podřízena cena. Ta v přepočtu atakuje hranici půldruhého milionu.  

Říká se, že každé hodinky ukazují správný čas minimálně dvakrát denně. A to je pravda, i zastavené a nefunkční vám skutečně dvakrát denně správný čas napoví. Ovšem musíte se na ně obrátit ve správnou chvíli. Této lidové moudrosti se nevymyká ani jeden ze sady dvanácti kusů hodinek Bell&Ross Twelve. I podle nich se tedy dá dvakrát denně řídit, ovšem styl zobrazení je mimo všem zavedeným zvyklostem.

Hodinky opět využívají k zobrazení času systému tří disků (přesněji dvou prstenců a jednoho disku), které se otáčejí kolem středu číselníku. Není to poprvé, kdy se Bell & Ross vzepřelo zavedeným zvyklostem a k zobrazování času volí netradiční systém, na stejném je totiž  postavena kolekce Radar nebo nedávná řada Casino, jejíž verze z 18kt zlata byla vytvořena pro letošní dražbu Only watch.

Nepřehlédněte  Patek Philippe 3939 pro Only Watch 2011

Bell & Ross Twelve O´Clock Limited Edition Set

Bell & Ross Twelve je vytvořena jako celek v dárkové kazetě s dvanácti (3×4) zásuvkami, v každé přitom trůní jeden kus. Na číselníku prvních je jednička a ukazují tedy správný čas v jednu v noci a jednu odpolední. Na druhých dvojka, na třetích trojka a tak dále až po poslední kus s dvanáctkou.

Ačkoli je v mohutném čtvercovém pouzdře o hraně 46 milimetrů ETA 2892, korekce způsobu zobrazení času si samozřejmě vyžadovalo zapojení umu mistrů hodinářů. Zobrazení celé hodiny nastane v okamžiku, kdy spolu trojice disků dohromady vykreslí danou číslici (číslice), tedy jsou-li všechny kolmé k horizontální hraně pouzdra. Vzhledem k tomu, že centrální disk indikuje sekundy, přesný tvar daného numera bude na ciferníku opravdu jen jedinou sekundu.

Bell & Ross Twelve O´Clock Limited Edition Set
Tímto způsobem se značka rozhodla připomenout, že přes sílící moc lidstva je zde něco, co nikdy nebude pod jeho nadvládou a sice čas. Je totiž nepolapitelný a nelze jej vrátit zpět.
Oproti jiným limitovaným edicím, kdy je vyrobeno až několik tisíc kusů daných hodinek, je těchto vyrobeno pouze dvanáct, ovšem díky zobrazení času je každý jeden zcela unikátní. Tomu odpovídá cena, která se vyšplhala na 88 000 dolarů. Kvůli přísně omezené produkci nelze čekat, že by byl některý kus běžně k vidění u dealerů značky.

Nepřehlédněte  Panerai vzdává hold Los Angeles a New Yorku limitovanými edicemi hodinek

Bell & Ross Twelve O´Clock LE (technické parametry):

Strojek: mechanický kalibr ETA 2892 s automatickým nátahem; unikátní zobrazení času systémem tří soustředných disků; frekvence 28 800 kyvů/h (4 Hz); rezerva chodu 42 hodin
Ukazatelé: dvakrát denně ukáže celou hodinu a to v okamžiku kdy jsou všechny tři disky kolmé k horizontální hraně hodinek
Rozměry a materiál pouzdra: čtvercový tvar se stranou 46 mm, nerezová ocel s PVD vrstvou
Číselník: černý s bílými segmenty číslic na jednotlivých discích
Sklíčko: konvexní safírové s antireflexní vrstvou
Vodotěsnost: 100 m
Tah: černý polyuretanový řemen
Další: limitovaná edice 12 kusů
Cena: 88 000 USD

Zdroj: WorldTempus, Bell & Ross, WatchTime

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*