Breitling Chronomat B01 Limited Edition

Breitling Chronomat B01 Limited Edition

Breitling / Novinky

Breitling Chronomat B01 Limited Edition

Značka Breitling se rozhodla oživit svou kolekci Chronomat B01, která si svou premiéru odbyla na loňské hodinářské výstavě v Basileji. Strojek vlastní výroby stejně jako design zůstává, nově budou ale hodinky k dispozici i v červeném zlatě. Na zájemce čeká celkem 2 200 kusů.

Model Chronomat B01 je pro Breitling důležitým milníkem. Byl to totiž právě tento model, kde se poprvé objevil strojek, za jehož kompletním návrhem i výrobou stojí sama společnost. Není proto divu, že je právě Chronomat vlajkovou lodí celého portfolia. Zákazník si může vybrat několikeré provedení, kromě nejběžnější ocelové verze je možno zvolit ocel se zlacením. Movitější klientelu by mohla zajímat verze se zlatou otočnou lunetou, modifikace z 18karátového zlata pak bude stát celé jmění. Na výběr je samozřejmě i několik kožených nebo polyuretanových řemínků a nechybí ani kovový tah.

Breitling Chronomat B01 Limited Edition

Fajnšmekrům je pak určena nová limitovaná edice, kterých vzejde rovných 2 200 kusů. Dvě tisícovky z nich budou komplet v oceli, vzácnější verze nabídne pouzdro i tah z červeného zlata. Číslování každého kusu je vyvedeno na levém boku pouzdra, u pozice 9 ve tvaru N° x/2000 (nebo 200).

Nepřehlédněte  Novým šéfem značky Rolex jmenován Gian Riccardo Marini

Společným prvkem obou verzí je černý ciferník se světlejším středovaným čtvercem. Číselníku dominují masivní středové ručky s luminiscenčním materiálem SuperLuminova, kterým jsou opatřeny i hodinové indexy.

Breitling Chronomat B01 Limited Edition

Jinak je naopak řešeno zadní víčko hodinek, které je u původní verze komplet z oceli. U této limitované edice ale volba padla na safírový průhled a tak je možné in-house kalibr obdivovat v celé jeho kráse. Po obvodu průhledu jsou ve víčku gravírovány některé důležité informace, v tomto případě název použitého kalibru a nápis Limited Edition.

Hodinky Breitling Chronomat 01 LE budou v prodeji již během prosince, ocelová verze přijde na 8 150 $, cenovka verze z červeného zlata je téměř pětkrát taková (39 tisíc $).
Hodinkám Breitling Chronomat 01 jsme se na ChronoManii, pomineme-li článek o stejnojmenné aplikaci pro iPhone, nevěnovali, a proto přikládáme tabulku základních parametrů.

Breitling Chronomat B01 Limited Edition:

Strojek: mechanický Breitling Caliber 01 se samonátahem (in-house strojek); 47 kamenů; rezerva chodu činí 70 hodin; frekvence 28 800 kyvů/h; hodinky disponují funkcí Instantaneous date (datum přeskočí na další den ihned po půlnoci), u běžných kalibrů se tato změna provádí postupně několik hodin (cca od 21:00 do 2:00); certifikace COSC Chronometer
Ukazatelé: hodiny, minuty, sekundy, datum (pozice 4.5), chronograf, tachymetr
Rozměry a materiál pouzdra: průměr 43,50 mm; tloušťka 20 mm, ocel (u dražší verze červené zlato a ocelový tah
Sklíčko: konvexní safírové, oboustranná antireflexní úprava
Luneta: otočná v jednom směru s reliéfními popisky, na pozici 12 velká luminiscenční značka
Vodotěsnost: 100m (330 stop/10 bar) verze z růžového zlata, 200 m (660 stop/20 bar) ocelová verze
Tah: nerezová ocel nebo zlato; u obyčejné (ne limitované) verze k dostání různé kožené nebo polyuretanové řemínky
Víčko: safírové, náhled na strojek   
Další: limitovaná edice 2 000 ks (200 z růžového zlata, 2 000 z oceli)
Cena: 8 150 USD (ocel), 39 000 USD (červené zlato)

Zdroj: Breitling

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*