Breitling Transocean Chronograph s proskleným víčkem a náhledem na stroj 01

Breitling Transocean Chronograph s proskleným víčkem a náhledem na stroj 01

Breitling / Novinky

Breitling podpoří své chronografy s in-house strojkem pětiletou zárukou

Značka Breitling bezesporu má stálé místo mezi tradičními hodinářskými domy a před třemi lety se začlenila to výsadního klubu hodinářů, kteří mají v nabídce své vlastní strojky. Nyní se společnost rozhodla na všechny chronografy vybavené některým manufakturním kalibrem dávat pětiletou záruku.

Rok 2009 byl pro Breitling významným milníkem, právě tehdy totiž byl na výstavě v Bassileji představen první manufakturní kalibr s velmi jednoduchý a snadno zapamatovatelným jménem Caliber 01. Ten Švýcaři nejprve uložili do bezmála 44 milimetrů velkého pouzdra modelu Chronomat B01, který se dnes v portfoliu výrobce značí jako Chronomat 44.

Od té doby Breitling rozhodně neusnul na vavřínech a stále pokračuje ve vývoji a konstrukci vlastních kalibrů. A jelikož jsou alfou-omegou nabídky letecké chronografy, není divu, že pracuje především na strojcích s touto komplikací. Dalším důvodem vývoje vlastních strojků je také jistá exkluzivita a zapomenout nesmíme ani na skutečnost, že Breitling ve velkém odebíral ébauche strojky ETA a v tomto směru jsou již možnosti přeci jen trochu omezené.

Breitling Transocean Chronograph s proskleným víčkem a náhledem na stroj 01

Loni tak nabídku manufakturních strojků doplnil Caliber 04, který přidal komplikaci GMT a objevil se v obřím modelu Chronomat GMT velikosti 47 milimetrů. Později přibyla verze s pro mnohé příjemnější proporcí 44 mm.

Nepřehlédněte  Blancpain Villeret Demi-Fuseau Horaire 8 Jours. Lahůdka pro movité světoběžníky

Zatím posledním zástupcem in-house strojků Breitling je Caliber 05, který podobně jako cestovní Hublot dává majiteli okamžitý přehled o všech časových zónách.

Breitling si je vysokou kvalitou strojků vyráběných vlastními silami jistý natolik, že od nynějška bude ke každým takovým hodinkám poskytovat rovnou pětiletou záruku. Z aktuální kolekce se prodloužená záruka týká modelů Chronomat 41, Chronomat 44, Chronomat GMT, Chronomat 44 GMT, Navitimer 01, Montbrillant 01, Transocean Chronograph a Chronograph Unitime.

Zdroj: Tisková zpráva Breitling

Štítky: /

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*