Ball Watch Storm Chaser DLC Glow

Ball Watch Storm Chaser DLC Glow

Ball Watch Co. / Novinky

Ball Watch Storm Chaser DLC Glow: 66 tritiových trubic a 1 999 vyrobených kusů

Původně americká hodinářská značka Ball Watch Company je mezi příznivci náramkových hodinek proslulá zejména systémem samonapájecích tritiových trubiček, které znamenají dokonalou čitelnost číselníku i za šera. Posledním počinem společnosti je limitovaná edice modelu Storm Chaser.

Je-li pro vás při výběru nové luxusní časomíry snadný odečet času za tmy pádným argumentem, bezpochyby jste při brouzdání na webu nemohli přehlédnout široké portfolio hodinek Ball, které jsou v této "disciplíně" bezpochyby na špici. A to právě díky tritiu.

Hojně používaný materiál SuperLuminova sice také za šera k uspokojivému odečtu času stačí, nicméně plošky potřebují k nasvícení externí zdroj světla. Pokud tedy hodinky nasvítíme například pod lampou, zpočátku ručky (a indexy) svítí, ovšem po oddálení hodinek z dosahu tohoto zdroje intenzita nasvícení dosti rychle klesá.

To u tritia, které svítí samo o sobě, samozřejmě nehrozí. Tritiové samonapájecí trubičky jsou zkrátka doménou každých hodinek této značky a bohatě se jich dostalo i zbrusu novému modelu Storm Chaser DLC Glow.

Ball Watch Storm Chaser DLC Glow

Rovná šedesátka plynových trubic tvoří minutové a hodinové indexy, zbylých šest pak bylo použito na ručky a jak jde vidět z přiložené fotky, číselník bude za tmy doslova zářit. U původního modelu trubic hodinář použil jen osmnáct.

Nepřehlédněte  Casio představilo G-Shock GB-6900. Chytré a odolné hodinky

Oproti "běžnému" modelu Storm Chaser je zde, jak ostatně napovídá název, pouzdro opatřeno odolnou vrstvou DLC (diamond-like carbon), která zaručuje citelně vyšší odolnost povrchu vůči opotřebení.

Ball Watch Storm Chaser DLC Glow

Stejný zůstal průměr pouzdra i srdce hodinek, kterým je i v případě této speciální edice léty prověřený a známý kalibr ETA 7750. Hodinky tak kromě přesného času nabízejí i funkci stopek, na pozici "3" je pak ukazatel data  a dne v týdnu. To z horní strany doplňuje logo výrobce, pod rámečkem je pak označen typ kalibru, stupeň vodotěsnosti, červené písmo pak upozorňuje, že jde o limitovanou edici.  

Na pevné lunetě je vyznačena stupnice tachymetru pro zjišťování rychlosti. Princip je takový, že zapnete stopky a po dosažení vzdálenosti jednoho kilometru je zastavíte, sekundová ručka pak ukazuje vaši rychlost v km/h.

Ball Watch Storm Chaser (původní model) Ball Watch Storm Chaser (původní model)

Ne tak všední je pak stupnice telemetr, která je vyznačena po obvodu ciferníku. U hodinek takovou stupnici vídáme spíše zřídka, disponují ji třeba některé hodinky Oris (kolekce Big Crown) a slouží k určení vzdálenosti od hromobití. Při zablesknutí tak aktivujete chronograf a jakmile uslyšíte hrom, stopky zastavíte a ze stupnice odečtete vzdálenost v kilometrech.

Nepřehlédněte  Blancpain Villeret Demi-Fuseau Horaire 8 Jours. Lahůdka pro movité světoběžníky

Samozřejmě, že stejně jako v případě užívání tachymetru nebude výsledek takového měření zcela přesný, jistou odchylku od reality způsobí zpoždění mezi zábleskem a spuštěním stopek, k určení orientačních hodnot to bohatě stačí.

 Na víčku hodinek je vyvedena rytina vozidla Doppler truck, které se používá pro studium bouřek a hurikánů. Hodinky budou dodávány s perforovaným koženým řemínkem s ocelovou sponou. U původního modelu Storm Chaser byla na výběr i varianta s ocelovým tahem.

Ball Watch Storm Chaser DLC Glow (technické parametry):

Strojek: mechanický kalibr ETA Valjoux 7750 s automatickým nátahem; 25 rubínů; rezerva chodu 42 hodin; frekvence 28 800 kyvů/h (4 Hz)
Ukazatelé: hodiny, minuty, sekundy, datum, den v týdnu, chronograf, tachymetr, telemeter
Rozměry a materiál pouzdra: průměr 43 mm, tloušťka 15,8 mm, nerezová ocel s vrstvou DLC
Číselník: černý, použito 66 tritiových trubic pro výbornou luminiscenci indexů a rafiček, 12-hodinový sčítač chronografu na pozici "6", 30-minutový sčítač na pozici "12", na pozici "9" plynou sekundy, datum a den v týdnu na pozici "3"
Sklíčko: konvexní safírové s antireflexní vrstvou
Luneta: pevná se stupnicí tachymetru
Vodotěsnost: 100 m
Tah: kožený perforovaný řemínek z teletiny, červené prošívání
Další: limitovaná edice 1 999 kusů, odolnost proti otřesům až do 5000 G
Nepřehlédněte  Tudor expanduje do Asie a v Hongkongu otevírá svůj první butik

Zdroj: TimeZone, Ball Watch Company

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*