Zenith Heritage Ultra Thin Moonphase Lady

Zenith Heritage Ultra Thin Moonphase Lady

Novinky / Zenith

Zenith Heritage Ultra Thin Moonphase a El Primero pro dámy

Zenith přidal do své široké nabídky dvojici nových hodinek, které potěší zejména něžné pohlaví. Modely rozšiřující kolekci Heritage a El Primero jsou totiž tentokráte předurčeny útlému dámskému zápěstí, čemuž je uzpůsobena jednak velikost hodinek i jejich bohaté zdobení.

Již při prvním pohledu na nové časomíry z dílen manufaktury Zenith je zřejmé, že hodinky krom prvotřídní mechaniky uvnitř nabídnou i výjimečný zevnějšek – v obou případech se totiž vsadilo na 18karátové zlato, které doprovázejí desítky diamantů.

V případě hodinek Zenith Heritage Ultra Thin Lady Moonphase pouzdro průměru 33 milimetrů po obvodu zdobí hned 72 diamatů kvality Vesselton.

Zenith Heritage Ultra Thin Moonphase Lady

Perleťový číselník průměru přes osmadvacet milimetrů pak na hodinových pozicích hostí 11 mohutných kamenů stejné kvality. Dohromady je hmotnost těchto třiaosmdesáti diamantů bezmála půl karátu.

Čas ukazuje dvojice centrálních ruček spolu s mimostřednou sekundovou rafičkou obíhající na subciferníků u devítky. Ručky mají samozřejmě rozdílnou velikost, všechny ale spojuje tvar a 18kt růžové zlato, ze kterého jsou vyrobeny.

Zenith Heritage Ultra Thin Moonphase Lady

Obvyklou funkci data zde zastupuje mnohem vyšší komplikace a to měsíční fáze, jejíž ukazatel je na pozici "6". Číselník kryje konvexní safírové sklíčko s oboustranným anti-reflexem.

Nepřehlédněte  Rolex Submariner 50 Years vás provede historií legendárních hodinek

Uvedené funkce respektive jejich ukazatele uvádí do pohybu kalibr Elite 692 s těmito parametry:

 • průměr 25,60 mm (11 ½ „`)
 • tloušťka 3,97 mm
 • 195 komponent
 • 27 ložiskových rubínů
 • frekvence 28 800 kyvů/h (4 Hz)
 • rezerva chodu 50 hodin

Jde tedy o velmi tenký mechanický strojek a právě tato jeho vlastnost se promítla i do názvu hodinek (Ultra Thin), štíhlost pouzdra vodotěsného do 30 mm sice výrobce neudává, dle našich skromných odhadů však nepřekročí 7,5 – 8 mm. Víčko hodinek má safírový průhled a vystavuje tak na odiv zejména rotor automatického nátahu zdobeného ženevskými pruhy.
Hodinky jsou na hnědém řemenu (aligátor) s odolnou gumovou úpravou, který časomíru upne na zápěstí pomocí trnové přezky z 18kt zlata.

Zenith El Primero 36 000 Vph Lady

Milovnice malinko sportovnějšího vzhledu hodinek pak dozajista zatouží po nových Zenith El Primero 36 000 Vph, jehož  hlavní devizou je legendární strojek El Primero.
Jeho výjimečnost spočívá v tempu kmitání setrvačky, jde totiž o vůbec první ryze mechanický kalibr s frekvencí 5 Hz (36 000 kyvů/h).

Nepřehlédněte  IWC Ingenieur Double Chrono aneb první inženýrky s rattrapante

Zenith El Primero 36 000 Vph Lady

To je patrné na takřka plynulém pohybu sekundové ručky a to jak "hodinové" mimostředné (pozice "9"), tak i nejrychlejší ručky chronografu.

Parametry kalibru El Primero 400:

 • průměr 30 mm
 • tloušťka 6,60 mm
 • 278 komponent
 • 31 rubínů
 • frekvence 36 000 kyvů/h (5 Hz)
 • rezerva chodu 50 hodin
 • rotor zdobený ženevskými pruhy (vidět safírovým průhledem)

Větší fyzické proporce stroje si žádají větší pouzdro, plášť z 18kt zlata má tak v tomto případě průměr 38 milimetrů. To skýtá i více prostoru pro diamanty, kterých je na pevné lunetě rovných sto dvacet, horní plochy nožek pak hostí 44 briliantů kvality Vesselton. Jejich celková hmotnost nepřekračuje 0,6 karátu. Signované korunce asistují tlačítka k ovládání mechanismu stopek, všechny tři prvky jsou ze zlata.

Zenith El Primero 36 000 Vph Lady

Hnědému číselníku vévodí dvojice centrálních rafiček, které jsou stejně jako hodinové indexy vyrobeny ze zlata. Mají ale ještě jedno společné: jsou zvýrazněny materiálem SuperLuminova a budou tak čitelné i za tmy. Číselník překrývá safírové sklo s dvojitou antireflexní vrstvou.

Kromě zmíněné mimostředné sekundové ručky je na pozici "6" hodinový sčítač stopek, na trojce se pak v případě aktivního chronografu načítají minuty. Bílý věnec datumovky se odhaluje malou aperturou mezi čtyřkou a pětkou. Po obvodu číselníku je stupnice tachymetru pro určování rychlosti.

Nepřehlédněte  Breitling Montbrillant A01: klasika nově s in-house strojkem

S kolekcí Heritage Ultra Thin Moonphase hodinky sdílí kožený řemen se zlatou trnovou sponou.

Zdroj: Zenith, Watchluxus

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*