Victorinox I.N.O.X Mechanical

Victorinox I.N.O.X Mechanical

Novinky / Victorinox

Victorinox ukázal mechanické I.N.O.X.

Původně nožířská společnost Victorinox před 4 lety uvedla řadu I.N.O.X. Na první pohled běžné sportovní hodinky s potápěčským designem a vyšší voděodolností. Jenže řada I.N.O.X. je synonymum pro skutečně odolné hodinky, které vydrží opravdu hodně. Teď výrobce ukázal jejich verzi s mechanickým strojkem.

I.N.O.X. byly slavnostně uvedeny ke 120letému výročí založení značky Victorinox (původně Victoria). A nutno říci, že oficiální představení bylo velkolepé. Hodinky se totiž opravdu mají čím chlubit. Krom povedeného designu a švýcarského strojku Ronda uvnitř je to právě odolnost snad vůči všemu.

Prototypy hodinek byly vystaveny 120 zátěžovým testům. A krom horké vodní lázně a teplot hluboko pod bodem mrazu vyzkoušely třeba praní v automatické pračce, kyselinovou lázeň, pády z výšky na beton, prudké rázy nebo přejíždění obrněným vozidlem. Výčet nepříjemných situací, které hodinky I.N.O.X. okusily, je tak opravdu dlouhý. A nutno podotknout, že ve všech obstály.

Hodinky tedy mají krom silnostěnného pouzdra bateriový strojek, který z principu velmi dobře odolává rázům. Jenže u čistokrevné mechaniky je to komplikovanější, miniaturní ozubená soukolí a setrvačka rázy rozhodně rády nemají.

Victorinox I.N.O.X Mechanical

Tento fakt zmiňuje i výrobce. „Z důvodu jemné povahy mechanických strojků bylo třeba delšího vývoje, abychom mohli uvést tento model k životu,“ stojí v tiskové zprávě. Bohužel žádné technické detaily, jaké změny byly v použitém strojku ETA 2824-2 provedeny pro větší odolnost, neznáme.

Nepřehlédněte  Citizen v Basileji představil nejpřesnější strojek na světě

I.N.O.X. Mechanical si pouzdro půjčují od vůbec první edice. Je tedy z nerezové oceli a má v průměru 43 milimetrů. Tloušťka bude kvůli mechanickému strojku o něco vyšší, odhadujeme okolo 15 mm. Hodinky by měly mít dýnko s průhledem na strojek a to navzdory vyšší voděodolnosti 200 m.

Victorinox I.N.O.X Mechanical

Prozatím unikly fotografie čtyř variant, kdy modrý nebo černý číselník doplňuje ocelový náramek nebo kožený řemínek. Jeho povrch je stejně jako plocha pod safírovým sklem zdobena čtverečkovanou texturou, připomínající provedení pouzdra legendárního kapesního nože Swiss Army Officier. Samozřejmostí jsou masivní ručky a hodinové indexy se SuperLuminovou. Na fotografiích tento koktejl působí opravdu zdařile.

Kalibr ETA 2824-2 má 25 ložiskových uložení, 4hz chod setrvačky (28 800 kyvů/h) a rezervu chodu 38 hodin. Zatím nemáme informace, zda strojek nebude mít třeba i větší rezervu nátahu.

Pokud vám I.N.O.X. padly do oka už dříve, ale toužili jste právě po mechanickém strojku, můžete začít šetřit. Hodinky budou v prodeji od října za cenu okolo 20 tisíc korun. Jakmile se dostanou do redakce, můžete se těšit na podrobnou recenzi.

Victorinox I.N.O.X Mechanical

I.N.O.X. – nejširší a nejoblíbenější kolekce

I.N.O.X. je aktuálně nejširší kolekcí v nabídce Victorinox a možná také nejoblíbenější. Zatímco některé řady z nabídky v tichosti mizí (v poslední době třeba pěkný quartzový chronograf Chrono Classic XLS), kolekce I.N.O.X. se stále rozšiřuje.

Victorinox I.N.O.X

Původní několikačlennou řadu s gumovým řemínkem nejdříve doplnila verze na ocelovém tahu, krátce nato dostali zájemci možnost zakoupit variantu na koženém řemínku. Další novinkou byly I.N.O.X. s řemínkem paracord od společnosti Naimakka. Řemen pletený z pevné padákové šňůry může v nouzi posloužit jako lano. Ačkoli to zní neuvěřitelně, její nosnost je čtvrt tuny.

Victorinox I.N.O.X Professional Diver

Dalším stupněm přirozeného vývoje byla edice Professional Diver. Tady si už však výrobce nevystačil s novým materiálem náramku. Pouzdro hodinek mírně povyrostlo ze 43 na 45 milimetrů, a známá luneta se zkosenými hranami dostala potápěčskou stupnici a možnost otáčení. Velmi povedený přírůstek byl zpočátku k mání jen na gumovém řemínku, následně přišla i verze na tahu. A barevná provedení? Modrou a černou postupně doplnila verze se žlutým a červeným číselníkem. Dnes už v nabídce najdete i dámské modely s pouzdrem menšího průměru 37 mm.

Nepřehlédněte  Nové Jaeger-LeCoultre Deep Sea s unikátní indikací stavu chronografu

 

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*