TAG Heuer Mikrotimer Flying 1000

TAG Heuer Mikrotimer Flying 1000

Novinky / Tag Heuer

TAG Heuer Mikrotimer Flying 1000 v prodeji za 65 000 €

TAG Heuer Mikrotimer Flying 1000 byly zcela jistě nejúžasnějším exponátem letošní výstavy v Bazileji. Jelikož šlo pouze o koncept, nemohli představitelé značky na četné dotazy alespoň přibližné ceny tohoto technického zázraku odpovědět. Podle posledních informací ale ostré výrobě nic nebrání a cena je nižší, než se předpokládalo.

Faktem je, že při březnovém představení hodinek, jejichž úchvatný mechanický strojek dokáže měřit úseky s přesností neuvěřitelné tisíciny sekundy, se tak nějak předpokládalo, že je ostrá výroba kousků určených k prodeji v nedohlednu. Před konstruktéry a hodináři týmu TAG Heuer totiž stálo hned několik problémů a tím největším byla volba správného materiálu na enormně namáhané díly kalibru.

Vzhledem ke specifikacím strojku je to pochopitelné: vlásek vestavěného chronografu, který uvádí do pohybu centrální žlutou rafičku, totiž vykoná těžko představitelných 3,6 milionu kyvů každou hodinu. Nejčastější mechanický chronograf přitom pracuje na frekvenci 4 Hz, což je jen 1/125 uvedené frekvence.

TAG Heuer Mikrotimer Flying 1000

Strojek tedy obsahuje hned dva nepokoje, sekundární setrvačka (prim podobně jako v případě dřívějšího modelu Mikrograph s přesností 1/100 s přeci jen hrají stopky), která se stará o přesný čas kmitá obligátní frekvencí 28 800 kyvů/h.

Nepřehlédněte  Fortis Marinemaster Vintage Chrono LE. Oslavy stoletého výročí značky začínají

TAG Heuer Mikrotimer Flying 1000 Concept v podrobném článku

Aktuální zprávy dokazují, že se členům týmu podařilo všechny pověstné mouchy vychytat a ostré výrobě kousků určených k prodeji tak nic nebrání. Samozřejmě ale nepůjde o masovou záležitost a ulovit tak exemplář těchto úžasných hodinek nebude snadné. Ještě do konce roku bude k prodeji připraveno deset kusů, v roce příštím má na svět přijít další maximálně dvacítka. Celkem je v plánu během následujících 4 až 5 let vyrobit 60 kusů, čímž se tato limitní edice uzavře.

Velkým překvapením je ovšem cena hodinek, předchozí Mikrograph 1/100th přijde na cca milion korun a tak se u Mikrotimeru předpokládala cena o mnoho vyšší. Titanové pouzdro s odolnou úpravou ale pomohlo cenu udržet v rozumných mezích (Mikrograph 1/100th disponuje pouzdrem z 18kt zlata) a činí 65 tisíc eur. To je při současném kurzu asi 1 650 000 Kč, což je vzhledem k unikátnímu strojku cena překvapivě nízká.

Zdroj: Engadget

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*