Vacheron Constantin Patrimony Contemporaine

Vacheron Constantin Patrimony Contemporaine

Novinky / Vacheron Constantin

Vacheron Constantin Patrimony Contemporaine. Za nezávislost Venezuely

V dubnu letošního roku uplynulo dvě stě let od zahájení revoluce za nezávislost Venezuely. K tomuto důležitému jubileu vydává druhá nejstarší hodinářská manufaktura Vacheron Constantin vydává přísně omezenou edici hodinek vycházející z kolekce Patrimony Contemporaine.

Venezuela byla po několik staletí součástí španělského impéria, a boj za vyhlášení revoluce Venezuelané zahájili 19.dubna 1810. Ovšem až o jedenáct let později generál Simón Bolivár poráží se svými pěti tisícovkami mužů španělská vojska a vyhlašuje nezávislost.

Pro Vacheron Constantin je důležitým dnem onen 19.duben; je to právě devatenáctka, která je gravírována na víčku hodinek. Toto číslo zároveň označuje počet vyrobených kusů, deset přitom bude k mání v růžovém zlatě, pro zbylých devět zájemců je připravena varianta s pouzdrem z platiny.

Vacheron Constantin Patrimony Contemporaine

Hodinky využívají strojku Vacheron Constantin Caliber 1400, jehož celková tloušťka je těžko uvěřitelných 2,6 milimetru. Frekvence kmitání setrvačky je obvyklých 28 800 kyvů za hodinu, což odpovídá 4 Hz, strojek je nutné natahovat manuálně.

Vacheron Constantin Patrimony ContemporaineČíselník hodinek je bílý, ručky i indexy jsou zlaté, samozřejmostí je logo i nápis Vacheron Constantin Genéve. Na dýnku hodinek je kromě důležitého data gravírován také nápis Estatos Unidos De Venezuela, na místě pozice "6" je pak každý jednotlivý kus očíslován.
Ostatní specifikace hodinek včetně stupně vodotěsnosti nebo rozměrů pouzdra jsou stejné jako u dřívějších modelů Patrimony Contemporaine.

Nepřehlédněte  Daniel Craig jako ambasador Omegy láká na nové Seamastery

Parametry hodinek:

  • Strojek:  Vacheron Constantin Caliber 1400, manuální nátah, rezerva chodu při plném natažení 40 hodin, frekvence 28 800 kyvů/h, 20 rubínů, průměr strojku 20.35 mm, výška 2,60 mm
  • Ukazatelé: hodiny a minuty
  • Rozměry a materiál pouzdra: průměr 40 mm, růžové zlato (10 ks), platina (9 ks)
  • Sklíčko: safírové s antireflexní úpravou
  • Vodotěsnost: 30 m
  • Řemínek: kůže z aligátora
  • Další: limitovaná edice k výročí vyhlášení nezávislosti Venezuely, vyrobeno jen 19 kusů

Zdroj: Vacheron Constantin

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*