Smartphone Casio G-Shock

Smartphone Casio G-Shock

Novinky

Casio G-Shock. Smartphone, který přežije apokalypsu

Casio G-Shock je oblíbená kolekce sportovních hodinek a zanedlouho stejné jméno ponese také chytrý telefon, který nebude vyžadovat zacházení v rukavičkách. Přístroj na první pohled působí jako zvětšené hodinky, což signalizuje opravdu nevšední design.  

PSmartphone Casio G-Shockočet skutečně odolných mobilních telefonů by se dal spočítat na prstech všech čtyř končetin, a na poli smartphonů je situace ještě horší. Proto uživatele, jejichž telefon poměrně často k nějaké té ráně přijde potěší fakt, že japonští inženýři navrhli přístroj, který by mohl nejednu bolestivou eskapádu se ctí přežít.

Design přístroje jasně navazuje na podobu hodinek G-Shock, shodné je umístění tlačítek a dalších nezbytných prvků na boky telefonu. Ve spodní části je to microUSB konektor a slot na SIM kartu (nepochybně kryté záslepkou), v horní části je pak nalevo tlačítko menu a zpět, na pravém boku pak tlačítko pro návrat na hlavní obrazovku a hlavní vypínač telefonu.

Horní díl krytu tvoří odolný plast, záda jsou pak kovová a četné piktogramy doprovází také několik specifikací. Přístroj tak odolá pádu z výšky 10 stop (cca 3 m), vodnímu sloupci výšky 10 metrů a tlaku odpovídající hmotnosti jedné tuny. Zadní část zdobí několik šroubů, kterými jsou oba dílce krytu spojeny.

Nepřehlédněte  Breitling Transocean: vintážní automaty s minimalistickým vzhledem

Zaměření přístroje bude nepochybně odpovídat také vestavěná programová nabídka, chybět by neměly aplikace na trasování polohy, šikovný digitální kompas a jiné v terénu užitečné nástroje.

Smartphone Casio G-Shock

Bohužel v době psaní článku nebyla známa ani špetka hardwarového vybavení, víme jen toliko, že půjde o telefon s Androidem verze Gingerbread. Casio se ale na tenký led smartphonů nepouští poprvé a již na jaře minulého roku ve spolupráci s americkým Verizon uvedlo model G´zOne Commando s poměrně slušnou výbavou (3,6″ displej při WVGA s Gorilla glass, 512 MB SDRAM, 1 GB FlashROM + microSD, 5.0  MPix fotoaparát s autofokusem) a proto lze očekávat, že parametry nového typu G-Shock budou ještě podstatně lepší.

Zdroj: GSMArena

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*