Smartphone Casio G-Shock

Smartphone Casio G-Shock

Novinky

Casio G-Shock. Smartphone, který přežije apokalypsu

Casio G-Shock je oblíbená kolekce sportovních hodinek a zanedlouho stejné jméno ponese také chytrý telefon, který nebude vyžadovat zacházení v rukavičkách. Přístroj na první pohled působí jako zvětšené hodinky, což signalizuje opravdu nevšední design.  

PSmartphone Casio G-Shockočet skutečně odolných mobilních telefonů by se dal spočítat na prstech všech čtyř končetin, a na poli smartphonů je situace ještě horší. Proto uživatele, jejichž telefon poměrně často k nějaké té ráně přijde potěší fakt, že japonští inženýři navrhli přístroj, který by mohl nejednu bolestivou eskapádu se ctí přežít.

Design přístroje jasně navazuje na podobu hodinek G-Shock, shodné je umístění tlačítek a dalších nezbytných prvků na boky telefonu. Ve spodní části je to microUSB konektor a slot na SIM kartu (nepochybně kryté záslepkou), v horní části je pak nalevo tlačítko menu a zpět, na pravém boku pak tlačítko pro návrat na hlavní obrazovku a hlavní vypínač telefonu.

Horní díl krytu tvoří odolný plast, záda jsou pak kovová a četné piktogramy doprovází také několik specifikací. Přístroj tak odolá pádu z výšky 10 stop (cca 3 m), vodnímu sloupci výšky 10 metrů a tlaku odpovídající hmotnosti jedné tuny. Zadní část zdobí několik šroubů, kterými jsou oba dílce krytu spojeny.

Nepřehlédněte  Filmové bondovky jsou tu již 50 let. OMEGA vydá 14 014 číslovaných hodinek

Zaměření přístroje bude nepochybně odpovídat také vestavěná programová nabídka, chybět by neměly aplikace na trasování polohy, šikovný digitální kompas a jiné v terénu užitečné nástroje.

Smartphone Casio G-Shock

Bohužel v době psaní článku nebyla známa ani špetka hardwarového vybavení, víme jen toliko, že půjde o telefon s Androidem verze Gingerbread. Casio se ale na tenký led smartphonů nepouští poprvé a již na jaře minulého roku ve spolupráci s americkým Verizon uvedlo model G´zOne Commando s poměrně slušnou výbavou (3,6″ displej při WVGA s Gorilla glass, 512 MB SDRAM, 1 GB FlashROM + microSD, 5.0  MPix fotoaparát s autofokusem) a proto lze očekávat, že parametry nového typu G-Shock budou ještě podstatně lepší.

Zdroj: GSMArena

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*