Vacheron Constantin Patrimony Traditionnelle 14-day Tourbillon

Vacheron Constantin Patrimony Traditionnelle 14-day Tourbillon

Novinky / Vacheron Constantin

Vacheron Constantin Patrimony 14-day Tourbillon se zpřísněnou Ženevskou pečetí

Tradiční manufaktura Vacheron Constantin má dalšího zástupce rozsáhlé modelové řady Patrimony Traditionnelle. Novinka má nebývale velkou rezervu nátahu i tourbillon. Jedná se o vůbec první hodinky VC, které jako celek splňují zpřísněná kritéria Ženevské pečeti.

Toto prestižní označení bylo definováno republikovým koncilem ve švýcarské Ženevě již roku 1886 jako záruka původu, vysoké kvality zpracování a trvanlivosti. Letos, kdy Ženevská pečeť slaví 125. výročí prochází zásadní transformací a hodnotit se již nebude pouze hodinkový strojek, ale časomíra jako celek.

Výroba jednotlivých komponentů jakožto i celý výrobní proces, na jehož konci hodinářskou dílnu opouští hotové hodinky budou nyní předmětem důkladné kontroly a sledování. V okamžiku, kdy daný strojek získá Ženevskou pečeť, může manufaktura očekávat pravidelné leč předem nenahlášené inspekce státem pověřených osob. Kontrolovat se bude zejména, zda montáž strojku a jeho seřízení se skutečně odehrává v Ženevě.

Vacheron Constantin Patrimony Traditionnelle 14-day Tourbillon

Nové Vacheron Constantin Patrimony jsou skutečně neobyčejné elegantní hodinky. Jejich pouzdro je zhotoveno z 18kt zlata a má v průměru příjemných 42 milimetrů, tloušťka navzdory vysokým komplikacím činí jen něco málo přes 12 mm. Daní je nižší stupeň vodotěsnosti a deklarovaných 30 metrů jasně naznačuje, že pod vodu tyto hodinky rozhodně nepatří. Ostatně ani hnědý ručně šitý kožený řemen se zlatou překládací sponou s rytinou maltézského kříže by si s vodou nerozuměl právě nejlépe.

Nepřehlédněte  Pravé nebo falešné: vy máte na výběr!

Uvnitř pláště je usazen in-house strojek 2260, jehož návrh i výroba byla plně v režii manufaktury. Průměr kalibru je 13 pařížských linek, jeho tloušťka pak 6,80 mm. Strojek obsahuje 31 ložiskových kamenů a 231 samostatných dílů.

Vacheron Constantin Patrimony Traditionnelle 14-day Tourbillon

Základnu kalibru 2260 tvoří dvojice velkých můstků (u předchozího strojku s tourbillonem byly tři), jejichž velké plochy dekorované ženevskými pruhy jsou využity také k vyznačení základních parametrů celého mechanismu, což je vidět velkým safírovým průhledem.
Setrvačka pracuje zvolněným tempem a vykoná 18 000 kyvů každou hodinu (2,5 Hz). Jak napovídá absence otáčejícího se závaží, strojku chybí mechanismus automatického nátahu, je proto nutno jej natahovat ručně, to ale pouze jednou za celých 14 dní. Tak obrovskou rezervu chodu zajišťuje čtveřice pérovníků.

Vacheron Constantin Patrimony Traditionnelle 14-day Tourbillon

Právě indikace rezervy nátahu na 280° segmentu v horní polovině číselníku je spolu  s naproti uloženou klecí tourbillonu  zdobeným maltézským křížem vysokou komplikací nových VC. Jen správné uchycení a nastavení tohoto miniaturního mechanismu, který svým otočným uložením napomáhá snižovat odchylku přesnosti způsobenou gravitací, zabere hodinářským mistrům manufaktury až 11 hodin.  

Nepřehlédněte  IWC Big Pilot a Mark XVI ve speciální rodinné edici

Vacheron Constantin Patrimony Traditionnelle 14-day Tourbillon

Nad tourbillonem obíhá neposedná sekundová ručka, hlavní dvojice rafiček je pak uchycena ve středu číselníku. Ručky jsou zhotoveny z růžového zlata a jsou tak na stříbrném podkladu ciferníku dostatečně zřetelné. Číselník překrývá vypuklé safírové sklíčko s antireflexní vrstvou.

Zdroj: World Tempus, Vacheron Constantin

Štítky: /

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*