De Bethune DB26

De Bethune DB26

De Bethune / Novinky

De Bethune DB28 celkovým vítězem 11.ročníku hodinářské Velké ceny Ženevy

Uspět v klání Geneva Watchmaking Grand Prix je pro hodináře stejné, jako pro filmaře a herce zisk sošky Oscara. Před několika dny proběhlo v Ženevě vyhlášení vítězů už 11.ročníku soutěže a známe tak i časomíru, která dosáhla na to nejvyšší ocenění vůbec, pověstnou Zlatou ručičku.

Prestižní ocenění, o kterém sní všichni představitelé věhlasných značek tak v letošním roce skončila v rukou hodinářů De Bethune. Poměrně mladou manufakturu založili v roce 2002 pánové David Zanetta a Denis Flageollet a hodinky této rozhodně inovátorské dílny jsou dnes velmi uznávané a rozhodně snadno rozpoznatelné.

De Bethune DB26

Všechny ostatní nominované hodinky se nakonec musely sklonit před modelem DB28, jehož pouzdro (průměr 45 mm, tloušťka 11 mm) vyrobené z titanu 5.třídy, opatruje sofistikovaný manufakturní strojek DB 2115 následujících parametrů:

  • 276 komponent
  • krokové kolo z platiny, křemíkový vlásek
  • pokročilý systém absorbující otřesy
  • 29 ložiskových kamenů
  • frekvence 4 Hz
  • dva pérovníky (rezerva chodu 6 dnů)

Tradiční číselník chybí, a tak je přes čelní safírové sklo s dvojitým antireflexem vidět některé části kalibru v čele se setrvačkou u pozice "6", pod kterou je u De Bethune hojně používaný trojdimenzionální ukazatel měsíční fáze. Propracovanější komplikaci tohoto druhu byste nejspíše hledali marně.

Nepřehlédněte  Ball Engineer Master II Diver World Time: potápěčské hodinky s unikátní funkcí

De Bethune DB26

Hodinová a minutová ručka je skeletonová, hodinové indexy jsou přesně tam, kde mají být. Což se ale nedá říci o šroubovací korunce, která netradičně vyčnívá u pozice "12".
Kromě jmenovaných komplikací hodinky disponují ještě další a sice ukazatelem rezervy chodu, který je ale netradičně umístěn na víčku hodinek.

De Bethune DB26

Šťastlivci, kteří měli to štěstí hodinky De Bethune DB28 navléci na svou ruku si nemohli vynachválit systém ohebných nožek, které se tak snadno přizpůsobí každému zápěstí. Hodinky jsou dodávány na řemenu z aligátora s trnovou sponkou.

De Bethune DB28, které se pro letošní rok staly držitelem Zlaté ručičky, jsou k mání za 80 tisíc švýcarských franků.

Zdroj: World Tempus, De Bethune

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*