DOXA SUB 1200T

DOXA SUB 1200T

Doxa / Novinky

Unikátní DOXA 1200T Jean-Michel Cousteau v aukci

Pravděpodobně žádný jiný člověk není s potápěčskými hodinkami neodmyslitelně spojen tolik, jako Jacques-Yves Cousteau, legendární to potápěč, filmař a dobrodruh, na jehož zápěstí se vystřídala nejedna zajímavá časomíra. DOXA nyní vyrobila unikátní kus svých SUB 1200T, které nesou jméno jeho syna Jeana-Michela, který otcově pověsti nezůstává nic dlužen.

Jacques-Yves Cousteau při svých mnohdy nebezpečných toulkách v hlubinách oceánu okusil snad každé legendární potápěčské hodinky. S jeho jménem jsou tak spojeny ikonické Rolex Submariner, Blancpain Fifty Fathoms nebo OMEGA Ploprof. U IWC mají dokonce limitní edici řady Aquatimer, která se honosí jeho jménem a gravírovanou podobiznou na ocelovém dýnku.

Prvorozený syn Jean-Michel Cousteau kráčí ve šlépějích svého otce a tak i on se rád vrhá pod hladinu obdivovat krásy podmořského světa. Je také zakladatelem Ocean Futures Society, potápěčské vzdělávací organizace, která trénuje i námořnictvo. Bohatá je i jeho filmografie, za svou kariéru vytvořil již přes 70 dokumentárních snímků.

Členové týmu Ocean Futures při své práci používají legendární hodinky DOXA, konkrétně model SUB 1200T s tolik oblíbeným retro designem z 60.let. Typické je mohutné pouzdro průměru 42,7 mm, které značně převyšuje rozměr užitečné otočné lunety a chrání tak šroubovací korunku. Na protější straně pouzdra je pak zapuštěný heliový ventil pro regulaci tlaku při potápění ve velkých hloubkách, který díky svému konstrukčnímu řešení nijak nenarušuje zaoblené linie pouzdra.

Nepřehlédněte  Hamilton Khaki Conservation Chrono: zajímavý strojek a podpis Harrisona Forda

DOXA SUB 1200T

Hodinky jsou vodotěsné do 1 200 metrů a využívají strojku ETA 2824-2 s 25 ložiskovými kameny a rezervou nátahu 42 hodin. Setrvačka kmitá na obvyklé frekvenci 4 Hz a sekundová ručka tak každou sekundu vykoná osm drobných krůčků a její pohyb se tak jeví (téměř) plynulý.

Samozřejmostí jsou mohutné hodinové indexy vyplněnou SuperLuminovou, kterou jsou vybaveny i hlavní dvě rafičky, které svým zpracováním přesně kopírují původní model z roku 1967. Stejně jako všechny ostatní modelové řady SUB i tady DOXA nabízí trojici barevných provedení číselníku:

  • Professional (žlutý)
  • Sharkhunter (černý)
  • Caribbean (modrý)

Nejlepší čitelnost pod vodní hladinou zaručuje verze Professional se žlutou plochou ciferníku. Exkluzivitu hodinek zvyšuje pouhá tisícovka vyrobených kusů, ostatně žádný z modelů DOXA SUB  není právě snadno dostupné ani cenově podbízivé zboží.
Milovníci potápění mají nyní šanci získat jeden kus hodinek, se kterými letos strávil Jean-Michel Cousteau pod vodou celých 25 hodin. Tuto skutečnost dokazuje rytina na víčku hodinek.

Takovou rytinu mají tyto unikátní DOXA SUB 1200T

Tento unikátní kus zamířil do dražby a zájemci se mohou předhánět v cenových nabídkách až do 18. prosince 22:10. Vyvolávací cena byla stanovena na 2 500 USD a bude zajímavé sledovat, do jaké výše se nakonec vyšplhá ("bežný" kus 1200T je nyní v akci za 1 890 dolarů).

Nepřehlédněte  Hamilton Team Earth: za lepší svět s Harrisonem Fordem

Zdroj: Oceanic Time, Doxa, Wiki

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*