Breitling TOPG GUN Chronomat 44

Breitling TOPG GUN Chronomat 44

Breitling / Novinky

Breitling TOP GUN Chronomat. Další hodinky s puncem elitní školy

Pro americkou elitní školu pro piloty stíhacích letounů se za její více než 40letou historii vžilo označení TOP GUN. Ve světě luxusních hodinek pak tento termín evokuje kultovní pilotní hodinky od IWC. Nyní jsou ale s programem námořního letectva Spojených států definitivně spojeny i hodinky Breitling.

Pilotních hodinek má Breitling v nabídce více než dost, nechybí ryzí mechanika ani kousky s extrapřesnými strojky SuperQuartz. S pilotním programem TOP GUN nakonec bude spjata oblíbená řada Chronomat, která vždy představovala jakýsi vrchol nabídky. Design navazuje na styl definovaný v roce 2009 příchodem verze s in-house strojkem 01, který se jako první samozřejmě nemohl zabydlet jinde, než právě u řady Chronomat.

Ačkoli není úplně jisté, že i TOP GUN Chronomat 44 dostane tento strojek, vyjádření společnosti (100% Breitling high performance movement) mluví za vše. Číselník se nese v barvách amerického námořnictva, modrý podklad tak doplňují černé sčítače chronografu na pozicích "3" a "6". Nechybí středový čtverec v trochu jiném odstínu.

Breitling TOPG GUN Chronomat 44

Mimostředná sekundová ručka obíhá u devítky nad logem instituce s oficiálním názvem United States Navy Fighter Weapons School. Snadný odečet času i za tmy zajišťují velké hodinové indexy spolu s mohutnými rafičkami se SuperLuminovou.

Nepřehlédněte  Vacheron Constantin Patrimony 14-day Tourbillon se zpřísněnou Ženevskou pečetí

Breitling TOPG GUN Chronomat 44

Na ocelovém plášti velikosti 44 mm s 500m vodotěsností převládají jemně broušené plochy, výjimkou jsou dvě pozice na masivní otočné lunetě tvořené mohutnými výstupky. Leštěné jsou také středové články ocelového tahu, na kterém budou každé hodinky této 500kusové edice dodávány.

Fanoušci letectví a zejména pilotního programu TOP GUN budou zřejmě v letošním roce postaveni před nepříjemné dilema a sice, po kterých hodinkách s oficiálním puncem elitní školy sáhnout. Budou to nové obří sedmidenní IWC TOP GUN Miramar a nebo právě představené Chronomaty 44? Cena bude téměř jistě mluvit ve prospěch Breitlingu.

Zdroj: OceanicTime

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*