Ulysse Nardin Maxi Marine Diver Black Sea

Ulysse Nardin Maxi Marine Diver Black Sea

Novinky / Ulysse Nardin

Ulysse Nardin Black Sea

Ulysse Nardin ohlásilo další rozšíření své známé kolekce potápěčských hodinek Maxi Marine Diver. Novinka s označením Black Sea láká především unikátním ocelovým pouzdrem s odolnou pryžovou skořápkou, která se objevuje vůbec poprvé. Přes tmavý háv je příbuznost s danou kolekcí jasně patrná.

Stejné totiž zůstaly i rozměry hodinek, průměr pouzdra se tak blíží šestačtyřiceti milimetrům, což je malinko více, než mají třeba mohutné OMEGA Planet Ocean XL (45,5 mm). Ovšem právě díky nanesené černé vrstvě pryže, která byla k oceli "připečena" vulkanizací nebudou na ruce budit nijak obří dojem.

Ulysse Nardin Maxi Marine Diver Black Sea

Ten ale bezpochyby zanechají svým tradičně dokonalým zpracováním, zmínku si zaslouží číselník, kde se jemné vlnky srážejí s velkými indexy s červenou luminiscenční vrstvou, která z okolní černě doslova vystupuje. Červené jsou také další elementy na ciferníku, ať už je to sekundová ručka na spodním subciferníku nebo ukazatel rezervy chodu pod dvanáctkou.
Vlnkovaný motiv neopouští ani další nedílnou součást hodinek, totiž v jednom směru otočnou lunetu,na které jsou gravírovány klíčové minutové pozice s nezbytným luminiscenčním "kamenem" na dvanáctce.

Nepřehlédněte  Hodinky IWC se objevily v novém filmu Red


Uvnitř pouzdDOXA SUB 5000T Seaconquerorra pracuje strojek UN-26, tedy modifikovaný kalibr ETA 2892, který najdeme i u řady dalších nejen potápěčských hodinek, příkladem budiž DOXA SUB 5000T Seaconqueror s vodotěsností celých 1 500 metrů. Nové Ulysse Nardine po vzoru ostatních modelů kolekce zůstávají na dostatečném stupni 200 m, značka je přitom výrobou námořních chronometrů proslulá.

K hodinkám Ulysse Nardin (Maxi) Marine Diver neodmyslitelně patří pryžový řemínek s kovovými ozdobami v blízkosti pouzdra. V případě modelu Black Sea nejsou tyto ozdoby z oceli, jak tomu bývá u "běžných" typů kolekce, ani ze zlata, kterým se pyšní limitované edice. Tentokráte totiž volba celkem logicky padla na keramiku, která dokonale zapadá do celkového temného pojetí novinky.

Naše chronometry jsou navrženy do extrémních podmínek s tou nejvyšší přesností. Nový model Black Sea je dalším důkazem, že umíme nabídnout skutečné hodinářské speciality, " pronesl v souvislosti s uvedením novinky viceprezident pro marketing Patrik Hoffmann.


Každý kus hodinek je na levém boku pouzdra na malém kovovém štítku číslován ve tvaru: No xxxx. Víčko hodinek je k pouzdru připevněno šesti šroubky, a jeho střed je safírový a odhaluje tak vnitřek strojku, především zdobený rotor, který je, jak jinak než černý.

Nepřehlédněte  Jaeger-LeCoultre Reverso for Emergency k vidění v Benátkách

 Ulysse Nardin Maxi Marine Diver Black Sea

Ulysse Nardin Maxi Marine Diver (technické parametry):

Strojek: mechanický kalibr UN-26 (modifikace strojku ETA 2892); automatický nátah;25 rubínů; rezerva chodu 42 hodin; frekvence 28 800 kyvů/h (4 Hz)
Ukazatelé: hodiny, minuty, sekundy, datum, rezerva chodu
Rozměry a materiál pouzdra: průměr 45,8 mm, nerezová ocel s vulkanizací nanesenou vrstvou pryže
Číselník: černý s plastickou vlnkovanou texturou; subciferník sekundovky na pozici "6"; ukazatel rezervy nátahu na pozici "12"; datum s kyklopem na pozici "6"; ručky a hodinové indexy s vrstvou SuperLuminova
Sklíčko: safírové s oboustrannou antireflexní vrstvou
Luneta: otočná v jednom směru, plastická textura, rytina klíčových minutových pozic
Vodotěsnost: 200 m
Tah: polyuretanový s keramickými elementy
Další: víčko se safírovým průhledem (náhled na strojek)
Doporučená cena: 9 500 $

Zdroj: Ulysse Nardin, WatchTime

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*