IWC TOP GUN Miramar

IWC TOP GUN Miramar

IWC / Novinky

IWC TOP GUN Miramar jsou nové pilotky s in-house strojkem

Velký průměr pouzdra, jednoduchý a přehledný číselník, často bez komplikací a nejlépe textilní řemen. To je stručná definice leteckých hodinek, dalšího notně oblíbeného typu časomíry. IWC TOP GUN patří k nejoblíbenějším svého druhu a právě tyto hodinky se letos dočkají výrazné proměny.

Největší změnou oproti starším TOP GUN bezesporu bude použití nového strojku, zatímco dřívější verze – obyčejné i rattrapante – pracovaly s upraveným kalibrem ETA 7750, nyní se v Schaffhausenu rozhodli, že laťku posadí o notný kus výš. A nebo rovnou o několik tříd?

Šedé keramické pouzdro průměru 48 mm totiž ukrývá in-house kalibr 89365. V kostce jde o mechanický chronograf s komplikací flyback a rezervou chodu 168 hodin. Hodinky tak po úplném  natažení můžete do šuplíku odložit na celý týden a po "vyzvednutí" budou stále ukazovat přesný čas, byť s jistou odchylkou.

IWC TOP GUN Miramar

Nové TOP GUNy tak rozšíří rodinku IWC s takto vysokou rezervou chodu, v nabídce již nějakou dobu jsou sedmidenní Ingeniuer nebo neméně oblíbené Big Pilot. Oproti zmíněným ale nové pilotky na číselníku nemají indikaci rezervy chodu.

Nepřehlédněte  Zenith má v týmu nejrychlejšího kitesurfaře planety

Na šedé ploše ciferníku jsou tak umístěny dva subciferníky: mimostředná vteřinka a 60-minutový sčítač chronografu naproti pod pozicí "12", která je vyznačena velkým trojúhelníkem, zbylé tři hlavní pozice znázorňují obdélníky.

Mezi nimi je pak značení minutových pozic, hodinové jsou arabskými číslicemi znázorněny na vnitřní červené kružnici, která protíná i spodní číselník vteřinky. U trojky je krom loga IWC obloukový náhled na černý věnec datumovky, což způsobuje jistou nerovnováhu z prázdným místem u "9". Přesto je číselník velmi přehledný a díky masivním ručkám a indexům se SuperLuminovou také výborně čitelný za všech světelných podmínek.

IWC TOP GUN Miramar

Keramika není jediným materiálem, který tvoří plášť hodinek. Sklíčko je ze safíru, šroubovací korunka spolu s tlačítky chronografu jsou pak titanová. Ze stejného materiálu je i plné víčko hodinek s rytinou loga TOP GUN a osmi zářezy pro jeho odšroubování. Hodinky budou prodávány na textilním řemenu s titanovou jazýčkovou sponou.

Dovětek Miramar odkazuje na kalifornskou školu námořního letectva, která byla založena v roce 1969, pro kterou se vžilo neformální označení TOP GUN. Nové IWC TOP GUN rozhodně budou zajímavé hodinky, kromě jistě hezké šesticiferné ceny v českých korunách bude ale pro mnohé problém jejich velikost, už 46 mm u předchozí verze (rattrapante, verze bez dvojitého chronografu byla velikosti 44 mm) bylo na hraně, nově to bude ještě o dva milimetry víc.

Nepřehlédněte  Unikátní DOXA 1200T Jean-Michel Cousteau v aukci

Zdroj: Perpetuelle

Štítky: /

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*