Tudor Black Bay Chrono Dark Limited Edition 79360DK

Tudor Black Bay Chrono Dark Limited Edition 79360DK

Tudor

Tudor uvádí limitovanou edici Black Bay Chrono Dark

Tudor ve spolupráci s národním ragbyovým týmem Nového Zélandu All Blacks vydává limitovanou edici svého modelu Black Bay. Vzhledem k názvu mančaftu nepřekvapí, že se hodinky z běžné barvy ocele převlékly do tmavého hávu.

Chronograf Black Bay byl uveden před dvěma lety a zaujal velmi decentním pojetím, daným zejména konfigurací číselníku. Na rozdíl od chronografu Fastrider totiž vymizel hodinový sčítač a zůstal jen minutový a design tak působí čistším dojmem.

Další devízou bylo použití kalibru MT5813, který vychází ze strojku Breitling B01. Nabízí tak 70h rezervu chodu a konstrukci chronografu se sloupkovým kolem a vertikální spojkou. Ponechává si samozřejmě i certifikaci COSC Chronometer, zaručující přesný chod mechanismu s minimální odchylkou v intervalu -4 až 6 sekund za den. Průměr kalibru je 33,80 mm, frekvence setrvačky jsou 4 hz.

Namísto keramiky Tudor vsadil na PVD úpravu

Novinka Black Bay Chrono Dark v podstatně jen kopíruje původní model, který v Tudoru navlékli do slušivého tmavého hávu. Nejedná se však o keramiku, kterou švýcarští výrobci u speciálních edicí často volí, nýbrž „jen“ o PVD úpravu.

Nepřehlédněte  Tudor Pelagos a Heritage Black Bay. Unikátní přezka a nádech 50. let
Tudor Black Bay Chrono a jeho nová edice Dark

Takto upraveno je nejen 41mm pouzdro v 200m vodotěsností, ale také ocelový náramek a ve stejné je vyveden i číselníku. Ragbyový tým sice nese název All Blacks, ne úplně vše je ale na hodinkách černé. Výplň centrální dvojice ruček i hodinových indexů je klasická SuperLumiNova a za tmy zajistí pohodlný odečet času. Totiž tmavé luminiscenční barvivo není nic ojedinělého, jedná se však o dosti nepraktický designový prvek. Číselník chrání safírové sklo a na obvodovém prstenci je gravírována stupnice tachymetru.

Na rozdíl od klasického chronografu Black Bay je nová Dark edice limitovanou sérií, vyrobeno dosud bylo 1 181 kusů.  A proč právě takový objem? Přesně tolik hráčů totiž dosud obléklo dres All Blacks v celé jeho historii. A s každým novým hráčem, který tým do budoucna posílí, bude vyroben další kus.  Novinka je tedy limitovanou edicí, jejíž rozsah výroby předem limitovaný není.

Zájemci o nové tudory nechť si připraví částku odpovídající 5 925 USD (asi 140 tisíc korun).

Zdroj: Tudor

Štítky: / /

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*